نماینده مجلس: طرح تحول نظام سلامت از بنیادی ترین مظاهر عدالت در کشور است


 
نماينده مردم سردشت و پيرانشهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: طرح تحول سلامت، از بنيادي ترين مظاهر عدالت در كشور به شمار مي رود كه با اهتمام دولت تدبير و اميد، تحقق يافت
 
 
 رسول خضري روز سه شنبه در آيين توديع و معارفه مديركل بيمه سلامت آذربايجان غربي افزود: تاكنون يك ميليون و 400 هزار نفر از مزاياي طرح تحول سلامت بهره مند شده اند كه اين رقم، بسيار خوب و قابل توجه است.
وي اضافه كرد: با اجراي طرح تحول سلامت كاهش 37 درصدي پرداختي از جيب مردم براي خدمات بهداشتي درماني را شاهد بوده ايم كه اين امر نيز مي تواند در رضايتمندي بيش از پيش مردم بسيار موثر باشد.

حضرتي اظهار كرد: طرح تحول سلامت، از بنيادي ترين مظاهر عدالت است و اين انقلابي را كه وزير بهداشت و درمان در راستاي ابلاغ سياست هاي مقام معظم رهبري در حوزه سلامت ايجاد كرد، نويد خوبي براي كشور و مردم به شمار مي رود.

نماينده مردم پيرانشهر و سردشت در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: موضوع تحول نظام سلامت چندين سال روي كاغذ مانده بود كه بالاخره بعد از سال ها در دولت تدبير و اميد به اجرا درآمد.

خضري با اشاره به اينكه بيمه ها ستون فقرات طرح بيمه سلامت هستند، گفت: بهره گيري از توان بيمه ها در راستاي توسعه سلامت كشور بسيار موثر است.

وي با قدرداني از تلاشهاي مديركل سابق بيمه سلامت در آذربايجان غربي و اقدامات اين نهاد در راستاي اجراي هرچه بهتر طرح تحول نظام سلامت در استان، افزود: اين اداره كل گامهاي خوبي در راستاي اجراي طرح مهم تحول سلامت برداشته كه اميدواريم با مديريت جديد، اين روند بيش از پيش بهبود يابد.
نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي نيز گفت: كارهاي خوب دولت بايد مورد قدرداني قرار گيرد و رهبر معظم انقلاب نيز قدرداني از اقدامات خوب دولت را بارها مورد تاكيد قرار داده اند.

نادر قاضي پور، افزود: انتقادهايي كه از وزيران نيز در صحن علني مجلس صورت مي گيرد، براي رفع كاستي ها و نواقص موجود است و مطمئنا به منظور تخريب وزير نيست.
وي با تاكيد بر اينكه طبق فرمايشات امام خميني (ره) بايد مدافع پابرهنه ها، مستضعفان و زجركشيده ها بود، اضافه كرد: به همين منظور تمامي تلاش مسئولان دولتي، نمايندگان مجلس بايد معطوف به رفع مشكلات مردم باشند و اين امر نيز بايد مورد توجه دولت و مجلس قرار گيرد.

وي با انتقاد از گران شدن قيمت لبنيات در كشور با توجه به ارتباط مستقيم اين محصولات با سلامت مردم، اظهار كرد: لبنيات از ضروريات سبد غذايي مردم به شمار مي رود و گراني آن خريد را تا 70 درصد كاهش داده است.
نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: كاهش مصرف لبنيات سلامت جامعه را در طول سال هاي آينده به خطر مي اندازد.
قاضي پور با اشاره به وضعيت بيمارستان هاي اروميه به دليل حجم بالاي بيماران كه از شمال و جنوب استان به اين مراكز سرازير مي شود نيز گفت: اروميه 30 درصد جمعيت استان را داراست و بايد راهكاري انديشيده شود كه بيماران شمال استان در شهرستان خوي و جنوب استان در شهرستان هاي مياندوآب و مهاباد پذيرش شوند.

وي افزود: امسال پس از گذشت 35 سال از عمر انقلاب اسلامي بودجه خوبي براي وزارت بهداشت در نظرگرفته شده كه اميدواريم در ارتقاي سلامت كشور موثر باشد.
وي اظهار كرد: برغم اختصاص اين بودجه هنوز كسري هاي بودجه زيادي در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد كه اميدواريم با مديريت عالمانه و سنجيده تري هزينه شود.
در اين مراسم نادر نان بخش به عنوان مدير كل جديدبيمه سلامت آذربايجان غربي معرفي و از خدمات هاشم سلطاني قدرداني شد.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید