«بحث مین روبی در سردشت» مورد توجه وزارت کشور قرار گیرد/ هزینه درمان دانش آموزان آسیب دیده شین آباد پرداخت نشده است


 تهران- نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی ضمن درخواست توجه به «بحث مین روبی در سردشت» توسط وزارت کشور، از پرداخت نشدن هزینه درمان دانش آموزان آسیب دیده شین آباد خبر داد.
 
 
 
به گزارش کردپرس به نقل از ایرنا، رسول خضری در جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین نامه ای گفت: با وجود گذشت 26 سال از بمباران شیمیایی هنوز هم جانبازان برای احراز جانبازی خود با مشکل روبرو هستند.
وی افزود: بسیاری از عزیزان در سردشت روی مین می روند چرا که مین روبی هنوز در این منطقه تمام نشده و خنثی نشده است.
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس تاکید کرد که انتظار داریم بحث مین روبی، پاکسازی این مناطق مورد توجه وزارت کشور قرار گیرد. وی با یادآوری مشکلات مردم سردشت بعد از گذشت سال ها از جنگ تحمیلی از وزارت کشور خواست برای خنثی کردن مین ها و پاکسازی این منطقه تدابیری بیاندیشد.
خضری همچنین درمورد دانش آموزان شین آباد اظهارداشت: به رغم پیگیری ها و قول هایی که داده شده هنوز هزینه درمان دانش آموزان آسیب دیده شین آباد پرداخت نشده است.
وی خاطرنشان کرد: ما پیگیر درمان این دانش آموزان هستیم تا آنها در چند روز آینده بستری و مداوا شوند.
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس در تذکر دیگری درباره گازرسانی به شهرهای مختلف گفت: من به وزیر نفت در این باره تذکر دادم، زیرا متاسفانه با وجود قول های متعدد که از سال گذشته داده شده ، گازرسانی به شهرهای مختلف انجام نشده است.
خضری ادامه داد: طرح های ملی سال 92 یک ریال هم تخصیص اعتبار نداشته است و این موضوع کار را مشکل می کند.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید