اعتبار سرانه دانشجویی ناچیز است


 
خضری گفت  احساس می شود در مورد بودجه اختصاصی به قشر دانشجو کم کاری شده است و میزان اعتباری که برای هر دانشجو در نظر گرفته می‌شود بسیار ناچیز است.
 
 
 

خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی بر افزایش سرانه دانشجویی تا سقف دو میلیون تومان در سال تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار وب دا، رسول خضری نماینده مردم شهرهای پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی که امروز در نشست سالانه معاونان دانشجویی فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ارومیه سخن می گفت با تاکید بر اهمیت افزایش سرانه دانشجویان در شاخص های مختلف اظهار کرد: احساس می شود در مورد بودجه اختصاصی به قشر دانشجو کم کاری شده است و میزان اعتباری که برای هر دانشجو در نظر گرفته می‌شود بسیار ناچیز است.

وی افزود: اگر هزینه یک دانشجو را به صورت سرانگشتی محاسبه کنیم اعتباری بالغ بر دو میلیون تومان سرانه دانشجو است که بایستی از سالهای آتی به آن توجه ویژه شود چون با کمتر از این رقم نمی‌توان هزینه‌های مربوط به غذا، خوابگاه، فعالیت‌های ورزشی، هنری و فرهنگی و ایاب و ذهاب دانشجو را پاسخ داد.

خضری ادامه داد: امروز بخش عظیمی از کارگزاران دولت از دانشجویانی هستند که از دوره دانشجویی در فعالیتهای فرهنگی حضور داشته‌اند بنابراین باید به بخش فرهنگ در دانشگاهها عنایت ویژه‌ای داشته باشیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در نظر داشتن دو چیز را در دانشگاهها مورد تاکید قرار داد و گفت: اولویت اول سالم بودن و اولویت دوم نیز آموزش و ترویج فرهنگ در بین دانشجویان است که بایستی در دانشگاهها به این دو مورد بها داده شود.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید