خضری در تذکر شفاهی: جای نمایندگان کرد در سفر رئیس مجلس به اقلیم کردستان عراق خالی بود / تبریک شکست داعش و آزادسازی شنگال


 
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس ضمن قدردانی از رئیس مجلس در سفر به اقلیم کردستان عراق و دیدار وی با رئیس پارلمان این منطقه و ضرورت دیپلماسی پارلمانی تصریح کرد: اگر نمایندگان کرد کشور نیز در این سفر با دکتر لاریجانی همراه بودند، تأثیر بیشتری می داشت.
 
 
به  گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رسول خضری در نشست علنی امروز (یکشنبه 7 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی ضمن تبریک میلاد مسیح به مسیحیان و هموطنان مسیحی به سفر دکتر لاریجانی به کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: از سفر دکتر لاریجانی به کشورهای همسایه به خصوص حضور در عراق و اقلیم کردستان قدردانی می شود و سخنان ایشان در دیدار با یوسف محمدصادق رئیس پارلمان اقلیم کردستان درباره ارتباطات و گسترش روابط پارلمانی بسیار حایز اهمیت بود اما اگر نمایندگان  کرد کشور نیز در این سفر به همراه رئیس مجلس بودند، تأثیر بیشتری می داشت.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این دیدار بر دیپلماسی پارلمانی تأکید شد که به نزدیکی دو کشور خواهد انجامید.

وی با اشاره به همکاری و همراهی اردبیل و بغداد در شکست داعش توضیح داد: شکست سنگین داعش در عراق و ضرباتی که به آنها وارد شد را به تمام مردم دنیا، انسان های با احساس و مردم شریف عراق تبریک می گوییم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت: در طور یک سال و اندی که از دولت یازدهم می گذرد، وزارت ورزش و جوانان در بحث ایجاد سالن های ورزشی و 2 قولی که برای تأسیس ورزشگاه 5 هزار نفری در دو شهر پیرانشهر و سردشت داده بود، کاری صورت نداده است.

خضری همچنین خواستار اقدامات عملی و سریع در خصوص احداث سالن های سرکوتاه برای ورزش های رزمی و کشتی شد.

این نماینده مجلس در ادامه تذکر شفاهی خود به وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: محور پیرانشهر به سردشت و تونل آن مورد مطالعات کارشناسی قرار گرفته و در دستور کار نیز قرار داشت اما اجرایی نشده است لذا تقاضا داریم جاده مواصلاتی پیرانشهر به سردشت و سردشت به مهاباد در دستور نخست وزیر قرار گیرد./

پایان پیام


تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید