سوال از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد


 
سوال نماينده پيرانشهر و سردشت از علي ربيعي وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي درباره علت عدم اجراي قانون جامع حمايت از حقوق معلولان تقديم هيئت رئيسه مجلس شد.
 
 
 ه گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري آنا، متن كامل سؤال رسول خضري از وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي بدين شرح است:

«وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي متولي اصلي پيگيري حقوق محرومان، مستضعفان، به ويژه مظلوم‌ترين آنها افراد داراي معلوليت آن هم معلوليت شديد است، متأسفانه در دولت جديد با وجود مكاتبات و مذاكرات تغيير رويه‌اي در كاهش و رفع مشكلات اساسي آنها به صورت نظام‌مند شده و مع‌الاسف بودجه قابل توجهي صرف امور همايشي، نمايشي، تبليغاتي و در خدمت گرفتن چند خبرنگار و برخي رسانه‌ها و هنرمندان براي كار رسانه‌اي و موجه نشان دادن اقدامات مي‌شود.

از جمله بستن قراردادهاي قابل تامل، تخصيص «بن» قابل توجهي از گروه هدف در سرتاسر كشور از رسيدگي عزتمندانه و همراه با تكريم و اين در حالي است كه مجلس تلاش خود را براي تصويب بودجه مناسب و مورد نياز سازمان بهزيستي انجام داده است.

در هر جاي دنيا بازيگران و خوانندگان بعضا عوايد حاصل از اجراي برنامه‌هاي خود را به صورت افتخاري صرف امور خيريه و ياري سازمان‌هاي حمايتي مي‌كنند و متأسفانه در كشور ما بعضا در مواردي برعكس است.

موضوع طبقه‌بندي ميزان معلوليت براي اجراي عدالت و ارائه خدمات مناسب با نوع معلوليت در حرف و تبليغات و سخنراني انجام گرفته و اكثر معلولان شديد و حتي مجموعه‌هاي خدمت‌رسان به آنها مورد بي‌مهري هستند. درخصوص اشتغال معلولان برنامه، سياستي و حتي قانون مصوب مجلس مشهود نيست، طرح اين سوال متوليان را متوجه وظيفه خطير خود در قبال قشر معلول جامعه بكند.»

انتهاي پيام/

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید