خضری: حرف و حدیث هایی در محصولات تراریخته وجود دارد/ میوه های ارگانیک نیازمند دریافت یارانه


 عضو کمیسیون  بهداشت  و درمان مجلس  با بیان اینکه حرف و حدیث های در محصولات تراریخته وجود دارد،گفت:مهندسی ژنتیک در محصولات تراریخته نیازمند بررسی و نظارت است.
 
 رسول خضری درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت درباره تولید محصولات تراریخته درکشور ،گفت:حواشی محصولات تراریخته  بایدبررسی شود تا مشکلات بهداشتی درپی نداشته باشد؛اما بدیهی است که تولید کشاورزی باید به سمت میوه های ارگانیک سوق پیدا کند تا شاهد افزایش کیفیت محصولات کشاورزی درکشور  باشیم.

نماینده مردم سردشت وپیرانشهر در مجلس شورای اسلامی  در مجلس با بیان اینکه محصولات ارگانیک باید در صنعت کشاورزی  ورود کند،تصریح کرد:میوه های ارگانیکی هیچ گونه مشکل بهداشتی ندارد؛چراکه تولید این گونه میوه ها نیازی به کود شیمیایی ندارد.

وی ادامه داد:در تولید میوه های ارگانیک ما برای مبارزه با آفت با سم مبارزه نمی کنیم؛ بلکه برای ازبین بردن آفت ها  از اقدامات بیولوژیکی (طبیعی) استفاده می شود و این  امر به این معنا است که مبارزه با آفت در این نوع کشت  با عوامل طبیعی  انجام می  شود.

 

حذف کود شیمیایی در محصولات ارگانیک  نشان دهنده ی سلامت آن است

خضری،افزود:حذف کود شیمایی درمحصولات ارگانیک  نشان دهنده ی سلامت این محصولات است؛اما برای تولید انبوه این محصولات باید به کشاورز کمک کرد؛چراکه بازده( زمان ) تولید محصول در این نوع کشت بالا است.

نماینده مردم سردشت درمجلس،تصریح کرد:محصولات ارگانیک با توجه به اینکه بدون سموم  تولید می شوند،بدیهی است که مدت بازده زمانی بالاتری نسبت به میوه هایی دارند که با سموم دیگر در زمان کشت  تولید می شوند.

عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس،یادآورشد:دولت باید یارانه ای ویژه برای فروش  میوه های ارگانیک درنظر بگیرد تا  تولیدکننده و مصرف کننده  در تبادل اقتصادی متضرر نشوند./

 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید