در گفت وگو با پانا مطرح شد؛ تسهیل ورود بخش خصوصی به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی


عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه وضعیت دارو و تجهیزات پزشکی پس از لغو تحریم ها مطلوب می شود، گفت: ورود بخش خصوصی به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی تسهیل می شود.
 
 

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پانا، درخصوص سرمایه گذاری در بخش تجهیزات و دارو در شرایط پس از تحریم اظهار داشت: امروز بخش خصوصی در زمینه سرمایه گذاری در بخش تجهیزات و دارو انگیزه زیادی دارد که بدون ‌شک در پی آن است که با برداشته شدن تحریم ها در این ورود کند.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به برگزاری سمینار سرمایه ‌گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت که طی هفته گذشته برگزار شد، گفت: در این سمینار به رویکرد بخش خصوصی در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی توجه شد که خوشبختانه سرمایه گذاران این بخش انگیزه سرمایه گذاری پیدا کرده اند که امیدواریم با برداشته شدن تحریم‌ ها گام ‌های خوبی برداشته شود و فضا برای ورود بخش خصوصی باز شود.


وی تأکید کرد: البته ورود بخش خصوصی به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی به این معنی نیست که پرداختی از جیب مردم افزایش یابد و لازمه این موضوع هم نظارت وزارت بهداشت بر فعالیت بخش خصوصی است. متاسفانه در شرایط تحریم ورود بسیاری از داروها و تجهیزات پزشکی منع شده بود که این شرایط تغییر خواهد کرد.


این نماینده مجلس در پاسخ به سوالی درباره وضعیت بیماران صعب العلاج پس از برداشته شدن تحریم گفت: متأسفانه در زمان تحریم شاهد منع ورود داروی بیماران صعب العلاج بودیم که این موضوع باعث افزایش شدید قیمت داروهای موجود شده بود که وزارت بهداشت مجبور بود حمایت های خود را متمرکز کند. همچنین بر اساس بودجه سال 95، اعتبار مربوط به حمایت از بیماران خاص و صعب‌ العلاج نیز به اندازه امسال پیش‌ بینی شده است.


عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: با توجه به آنچه در بودجه 95 آمده، بودجه سازمان غذا و دارو در مجموع حدود دو هزار میلیارد تومان است که اولویت این سازمان حمایت از داروهای بیماران خاص و صعب‌ العلاج است.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید