اگر می خواهیم امنیت مرز برقرار باشد باید وضعیت معیشتی مرزنشینان تامین شود


نماینده پیرانشهر و سردشت : بسته بودن معابر مرزی و نبود فرصت های اشتغال کارآمد بسترهای قاچاق کالاهای تاریخ گذشته را در مرزها مهیا می‌کند.
 
 
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت : قاچاق کالاهای تاریخ گذشته از پیامدهای عدم حمایت از اقتصاد مرزنشینان است.
 رسول خضری درباره قاچاق در مبادی مرزی، گفت: معابرمرزی کشور باید تحت نظارت و کنترل وزارت کشور به روی مرزنشینان باز باشد تا کالای به کشور وارد شود که علاوه بر دارا بودن وضعیت بهداشتی دارای کیفیت مناسب نیز باشد.

نماینده مردم پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باز شدن معابر مرزی مانع از ورود کالاهای قاچاق به کشور می شود،افزود :بسته بودن معابر مرزی و نبود فرصت های اشتغال کارآمد بسترهای قاچاق کالاهای تاریخ گذشته را در مرزها مهیا می‌کند.

وی با بیان اینکه با باز شدن معابر مرزی از ورود اجناس بدون مشتری(بنجل) به کشور جلوگیری می شود،تصریح کرد : مرزنشینان زمانی که بدانند معابر مرزی برای تبادلات تجاری باز است ،کالاهای خود را به مبادی رسمی انتقال می‌دهند و این درحالی است که اگر در بازرسی مشخص شود کالای خطرناک یا در زمینه مواد غذایی تاریخ گذشته است از ورود آن به کشور جلوگیری می شود.
خضری، گفت:در معابر مرزی مبادی قرنطینه کالا داریم؛بنابراین با کنترل کالا می‌توانیم مانع از ورود کالای بی‌کیفیت به کشور بشویم و این درحالی است که اقتصاد معیشتی مرزنشینان به تبادلات تجاری وابسته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه معابر پیرانشهر برای 15 الی 20 هزار اشتغال ایجادکرده است، افزود: برخی بهانه‌ها که محتوای مشخصی ندارد،انسداد مرزها را رقم می زند واز همین رو اگر می‌خواهیم امنیت مرز برقرار باشد باید وضعیت معیشتی مرزنشینان هم تامین شود.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید