خضری تاکید کرد: ایجاد امنیت فکری و مصونیت لازمه رونق گرفتن کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها


عضو فراکسسون دانشگاهیان مجلس با تاکید براینکه مسئولان برای دستیابی به اهداف بلند کشور باید به کرسی‌های آزاداندیشی بها دهند و قبل از هر چیز شرایط امن فکری و مصونیت‌های لازم را ایجاد کنند، گفت: متاسفانه عده‌اى خیال می‌کنند که با آزاداندیشی بناست همه بنیان‌هاى اصیل در هم شکسته شود.
 
 

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به لزوم بسترسازی مناسب برای رونق کرسی‌های آزاداندیشی اشاره کرد و گفت: یکی از سیاست‌های کلی  کشور که جزو اسناد بالادستی نیز قرار گرفته، توجه به کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاهها است، کرسی‌های آزداندیشی یکی از راه‌های بسیار خوب برای شناخت مشکلات محسوب می‌شود چراکه تا مشکل تحلیل و تفسیر نشود نمی‌توان برای حل آن برنامه‌های کارگشا تدوین کرد.

نماینده مردم سردشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: می‌توان از راهکارها و ایده‌های نو دانشجویان در زمینه‌های مختلف نهایت استفاده را برد؛ چراکه اگر رونق کرسی‌های آزاداندیشی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار نبود، به‌یقین در سیاست‌های مطروحه از سوی مقام معظم رهبری مورد تایید قرار نمی‌گرفت.

وی با بیان اینکه نگرش مسئولان اجرایی و روسای دانشگاه‌ها برای ایجاد تمایل و حضور دانشجویان در این کرسی‌ها در درجه اول اهمیت قرار دارد، افزود: ترس از تبعات که در برخی مباحث و دانشگاه‌ها دیده می‌شود باید از بین رود تا دانشجویان و اساتید علمی و تحلیلگران بتوانند احساس امنیت کرده و کرسی‌ها را رونق دهند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: از عنوان "کرسی‌های آزاداندیشی" کاملا مشخص است که باید فضا و ظرفیت لازم برای گفتن و شنیدن اندیشه‌ها و نظرات مختلف فراهم شود، البته رعایت اصول کلی لازم است تا بحث‌ها به انحراف و حاشیه کشیده نشوند.

خضری با تاکید براینکه توجه به کرسی‌های ‌آزاداندیشی و داشتن برنامه و هدف مشخص برای این جلسات در تمام دانشگاه‌های سراسر کشور توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به دنبال خواهد داشت، گفت: مسئولان برای دستیابی به اهداف بلند کشور ناگریز به توجه این موضوع هستند و قبل از هر چیز باید شرایط فکری امن و مصونیت لازم را ایجاد کنند.

عضو فراکسسون دانشگاهیان مجلس با استناد به بخشی از گفتارهای مقام معظم رهبری درباره کرسی‌های آزاداندیشی دانشگاه‌ها، گفت: آزاداندیشى در جامعه ما یک شعار مظلوم است؛ زیرا عده‏‌اى خیال می‌کنند که بناست همه بنیان‌هاى اصیل در هم شکسته شود در حالی که اینگونه نیست و کشور به آزاداندیشی نیاز دارد./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید