خضری تاکید کرد: ضرورت تسریع تصویب و ابلاغ آئین نامه طرح تجمیع صندوق های بیمه در دولت


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ناکید کرد: معتقدم رئیس جمهور باید هرچه سریعتر آئین‌نامه و بخش‌نامه‌های مربوط به تجمیع صندوق‌های بیمه را در هیئت دولت تصویب و پس از آن این قانون را به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کند، چرا که تحقق این امر می‌تواند حتی از اختلافات بین دو وزارتخانه بهداشت و کار و رفاه اجتماعی بکاهد.
 
 
رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا برخی پزشکان طرح تحول سلامت در مناطق کوچک، محل خدمت خود را ترک کرده‌اند، گفت: برخی از این پزشکان 5 الی 7 ماه حقوق عقب‌افتاده دارند که این مسئله خود یکی از دلایل ترک محل خدمت آنهاست.

وی با اشاره به اینکه بیمه‌ها مطالبات پزشکان طرح تحول سلامت را وصول نمی‌کنند، افزود: 70 درصد منابع مالی در اختیار بیمه‌هاست و ما در لایحه بودجه 113 درصد افزایش درآمدهای اختصاصی را داشته‌ایم که دریافتی تمام پزشکان از این محل تامین می‌شود.

خضری در ادامه متذکر شد: تا زمانی که بیمه‌ها منابع طرح تحول سلامت را تامین نکنند، عملا منابعی وجود نخواهد داشت تا در اختیار پزشکان این طرح قرار گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به عدم اجرای قانون تجمیع صندوق‌های بیمه در کشور اظهار داشت: مشکلات همواره از جایی شروع می‌شود که ما با داشتن قانون تجمیع صندوق‌های بیمه، همچنان عزمی برای تحقق و اجرای آن نداریم.

نماینده مردم پیرانشهر تصریح کرد: معتقدم رئیس جمهور باید هرچه سریعتر آئین‌نامه و بخش‌نامه‌های مربوط به تجمیع صندوق‌های بیمه را در هیئت دولت تصویب و پس از آن این قانون را به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کند، چرا که تحقق این امر می‌تواند حتی از اختلافات بین دو وزارتخانه بهداشت و کار و رفاه اجتماعی بکاهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه در راستای اجرای قانون تجمیع بیمه‌ها ما هنوز آئین‌نامه و بخشنامه‌هایی به طور مصوب نداریم.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید