انتقاد نماینده پیرانشهر و سردشت از عملکرد بنیاد شهید


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر با بیان اینکه کمیسیون های پزشکی در بنیاد شهید بیش از آنکه تشخیصی باشند تصویری هستند، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران برخلاف قانون اعتقادی به رسیدگی به امور درمانی و بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران ندارد.
 
 
 
رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه بنیاد شهید وامور ایثارگران در زمینه‌های درمانی و بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران کوتاهی هایی داشته، گفت: مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران معتقدند در حوزه درمان جانبازان و ایثارگران نباید ورود پیدا کنند این در حالی است که بر اساس قانون بنیاد شهید و امور ایثارگران نباید از هیچ کمکی در خصوص درمان، بیمه های تکمیلی، رفاه و خدمات جانبی به جانبازان و ایثارگران دریغ کند.
عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، افزود: در مواردی در شهرستان های مختلف دیده شده با وجود تخصیص اعتبار از سوی وزارت بهداشت و ساختمان های اهدایی از سوی رهبری، بنیاد شهید حاضر به ارائه خدمات درمانی اختصاصی به جانبازان و ایثارگران نشده است.
 کمیسیون پزشکی بنیاد شهید تصویری است
خضری یادآور شد: کمیسیون های پزشکی در بنیاد شهید و امورایثارگران بیش از آنکه تشخیصی باشد تصویری هستند، لذا پرونده ها را به راحتی تصویب یا رد می کنند، این در حالی است که کمیسیون های پزشکی باید بیماران را معاینه کنند.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران به درستی به وظایف خود بپردازد، سازمان های بیمه گر در بیمه تکمیلی جانبازان همکاری خواهند کرد، گفت: در حقیقت متولی رسیدگی به امور جانبازان بنیاد شهید است که متاسفانه در سال های اخیر به امور درمانی و بیمه تکمیلی این افراد ورود پیدا نکرده اند.
خضری تصریح کرد: ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران با توجه به اینکه یکی از معاونت های ریاست جمهوری محسوب می شود دارای قدرت بالایی است از این رو با توجه به اینکه در هیات دولت حق رای دارد، می تواند به شیوه ای بهتر به مدیریت مسائل پزشکی جانبازان و ایثارگران بپردازند.
 تحقیق و تفحص از بیناد شهید، کوتاهی ها را شفاف می کند
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه امنیت و سربلندی نظام و کشور مرهون ایثار و گذشت جانبازان است، تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران نباید در ارایه خدمات به این قشر کوتاهی کند، در واقع تحقیق و تفحص از بنیاد شهید که در پی کم کاری های بنیاد شهید در دستور کار مجلس قرار گرفت اگرچه با تغییر دولت کمی معطل ماند اما به نظر میرسد هم اکنون به اتمام رسیده باشد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گزارش تحقیق و تفحص از بنیاد شهید، بسیاری از مسائل را شفاف خواهد ساخت، گفت: این نهادکه بسیاری از مشکلات جانبازان و ایثارگران را افزون تر کرده، لازم است از سوی ریاست جمهوری مورد توجه واقع شود، کمیسیون بهداشت و درمان و اجتماعی و البته کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس نیز چندین مرتبه از ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران دعوت کرده اما ایشان در تمامی جلسات، تنها به ایراد وعده هایی پرداخته که هیچ گاه محقق نشده است./

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید