عضو کمیسیون درمان مجلس انتقاد کرد: جای خالی بیمه ها در درمان ناباروری


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از هزینه بالای درمان ناباروری و حمایت نکردن بیمه‌ها از درمان این مشکل، نرخ شیوع ناباروری را در کشور 2/20 درصد عنوان کرد.
 
 
رسول خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه درمان ناباروری در کشور تعرفه مشخص ندارد و هزینه‌ها به‌صورت متغیر و نامتناسب تعیین می‌شود، گفت: لازم است هزینه‌های واقعی از سوی مدیران ذی‌ربط اعلام شود تا در حق مردم و مراکز درمان ناباروری اجحافی صورت نگیرد. این نماینده مردم در مجلس نهم از نبود حمایت بیمه‌ای از زوجین نابارور انتقاد و به خانه ملت تاکید کرد: با وجود امکانات مناسب در کشور به دلیل نبود پوشش بیمه‌ای هزینه‌های درمان ناباروری و نبود تعرفه مشخص بسیاری از زوجین یا هرگز برای درمان مراجعه نمی‌کنند یا درمان را نیمه‌کاره رها می‌کنند. خضری با بیان اینکه مراکز بیمه‌ای فقط
10 درصد از هزینه‌های درمان ناباروری را متقبل می‌شوند،‌ ادامه داد: متاسفانه به خاطر عدم حمایت‌های بیمه‌ای مناسب از زوجین نابارور 90 درصد از هزینه‌های درمان برعهده زوجین است که در هر دوره درمان افراد در 3 بخش اتاق عمل و خدمات آزمایشگاهی، هزینه معاینات و بررسی‌های پاراکلینیکی و هزینه دارو باید مبالغی را بپردازند که مجموع یک دوره درمان ناباروری حدود 8 الی 10  میلیون تومان است که بسته به میزان مصرف دارو و مشکلات فرد نابارور متغیر است. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید براینکه برای افزایش نرخ جمعیت باید داروها و درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گیرد،‌ تصریح کرد: البته برخی بیمه‌های تکمیلی مانند بانک‌ها در حال عقد قراردادهایی برای پوشش خدمات ناباروری هستند در حالی که بیمه تامین اجتماعی و سلامت ایرانیان در این زمینه عملکرد مناسبی نداشته و کند عمل می‌کنند.
 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید