در گفت وگو با پانا عنوان شد؛ فروش داروی ترامادول در برخی عطاری ها/ بررسی موضوع در مجلس


عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به فروش داروهای گیاهی و شیمیایی در عطاری ها از بررسی موضوع عرضه داروی ترامادول در برخی عطاری ها در این کمیسیون خبر داد.
 
 

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پانا، با بیان این خبر گفت: متاسفانه در عطاری‌ ها کالاهای غیر مجاز عرضه می‌ شود اما عطاری یک فروشگاه است که حق فروش هیچ دارویی را ندارد و فروش داروی گیاهی در این مراکز نشان می دهد که ما هنوز نتوانستیم فعالیت این مراکز را ساماندهی کنیم.

با اشاره به ضعف متولیان برای نظارت بر عملکرد عطاری ها اظهار داشت: فروش داروهای شیمیایی در عطاری ها طبق قانون خلاف محسوب می شود و باید با متخلفان برخورد شود. متأسفانه گزارش شده که در برخی از این مراکز داروهایی نظیر ترامادول عرضه می شود که جای تأمل دارد.


عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: فروش دارو در عطاری ها جای تأسف دارد چرا که با جان مردم سر و کار داریم و نباید بی توجه از کنار آن گذشت. در واقع باید گفت نبود یک متولی مشخص برای نظارت برعملکرد عطاری‌ ها مشکلات بسیاری را به وجود آورده است.


وی ادامه داد: البته سازمان غذا و دارو بارها نسبت به ممنوعیت فروش دارو در عطاری ها تأکید کرده اما هنوز شاهد تخلف در این حوزه هستیم. عطاری ها فقط مجاز به فروش گیاهان دارویی هستند و نمی توانند داروهای گیاهی و یا شیمیایی عرضه کنند و اگر تخلفی صورت بگیرد به مراجع قضایی و تعزیراتی معرفی خواهند شد.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید