در گفت وگو با پانا مطرح شد؛ واگذاری صدور صلاحیت پروانه حرفه ای به نظام پرستاری


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص واگذاری صدور صلاحیت پروانه حرفه‌ ای به نظام پرستاری گفت: این واگذاری در فضای امروز شدنی نیست.
 
 

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پانا، با بیان این مطلب اظهار داشت:صلاحیت حرفه ای پرستاران یک بحث نظارتی و پایشی در نظام سلامت و درمان است که اهمیت بسزایی دارد. واگذاری صدور صلاحیت پروانه حرفه ای به نظام پرستاری اگر در آینده با تعاملاتی که صورت می گیرد، انجام می شد به اهداف حوزه سلامت نزدیک تر می شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اجرای مصوبه صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاری در نظام سلامت گفت: دستور العمل های اجرایی این طرح تدوین شده است و گویا قرار است سازمان نظام پرستاری آن را اجرا کند.

این نماینده مجلس درخصوص ضمانت اجرایی شدن قوانین نیز گفت: اجرایی شدن قوانینی که به تصویب می‌ رسد، مستلزم آن است که محل تامین هزینه آن نیز به درستی مشخص شود و همچنین قابل دست‌ یابی باشد.

به گزارش پانا، این در حالی است که حسین سرمدیان عضو شورای عالی نظام پرستاری واگذاری مسئولیت صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران به سازمان نظام پرستاری را تأکید بر مشروعیت و وجاهت قانونی بیش از پیش این سازمان دانست و گفت: با واگذاری این مسئولیت از سوی وزارت بهداشت به سازمان نظام پرستاری، سازمان موظف به کنترل کیفیت ارائه خدمات پرستاران به بیماران می شود.

 

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید