خضری انتقاد کرد: جولان قاچاقچیان تجهیزات پزشکی/ 60 درصد ملزومات پزشکی، وارداتی است


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه امروزه شاهد واردات 60 درصدی ملزومات پزشکی به کشور هستیم، گفت: همین امر باعث شده زمینه جولان قاچاقچیان تجهیزات پزشکی در کشور فراهم شود.
 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ درباره ورود تجهیزات پزشکی قاچاق به حوزه سلامت، افزود: 60 درصد ملزومات پزشکی اغلب از خارج وارد می‌شود و علت این امر نیز عدم حمایت از تولیدات داخل است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته تحریم‌ها نیز تاثیر مستقیمی بر عدم حمایت از تولید تجهیزات پزشکی داشته به گونه‌ای که تکنولوژی‌ و فناوری به کشور وارد نمی‌شد در این شرایط قاچاق محصولات پزشکی نیز بیش از گذشته صورت می‌گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: واقعیت آن است زمانی که در کشور تقاضا برای کالایی زیاد است و از آن طرف نیز در دیگر کشورها آمادگی  برای عرضه کالاها و محصولات پزشکی وجود دارد لذا بستر برای جولان قاچاقچیان فراهم می‌شود؛ به نظر می‌رسد می توان با حمایت از تولید ملی، این مهم را مدیریت کرد و با کنترل اختلاف قیمت و تعادل‌سازی در عرضه و تقاضا شاهد جلوگیری از فعالیت قاچاقچیان در این عرصه باشیم.

وی یادآور شد: زمانی که کالایی بیش از 5 درصد به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود به طور حتم از طریق مبادی رسمی صورت می‌گیرد که دراین میان باید نظارت و بازرسی دقیقی در ورود کالاها به کشور انجام شود.

خضری تصریح کرد: از سویی دیگر باید کیفیت خدمات تولید داخل نیز افزایش یابد تا بتوان با تکیه بر ظرفیت داخلی از واردات محصولات تجهیزات پزشکی به کشور جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: امروزه به جهت نیاز به تجهیزات پزشکی برخی از این محصولات وارد کشور می‌شود در حالی که اگر از تولید حمایت شود هم می‌توان خدمات با کیفیت‌تری به بیماران ارایه کرد و هم از هدررفت اعتبارات وزارت بهداشت برای خرید کالاهای وارداتی جلوگیری کرد./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید