خام فروشی گیاهان دارویی مانعی برای توسعه چرخه تولید و اشتغال است


دکتر رسول خضری در حاشیه نخستین نشست هم اندیشی تاثیرات اجتماعی بحران های زیست محیطی (ریزگردها) با رویکرد دولت و ملت، همدلی و هم زبانی، در این مورد توضیح داد: تنوع گیاهان دارویی فرصتی مناسب برای ایجاد شرکت های دارویی است تا از این طریق شاهد توسعه اشتغال پایدار باشیم.
 
 
وی با بیان اینکه تنوع گیاهان دارویی در بسیاری از کشورهای دنیا وجود ندارد، اظهار کرد: خام فروشی گیاهان دارویی و نفت، به ضرر کشور است و باید با تبدیل علم به فناوری و در نهایت به ثروت، زمینه اشتغال پایدار مردم به ویژه فارغ التحصیلان این حوزه را فراهم آوریم.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، به نقش صنایع پایین دستی در ایجاد اشتغال پایدار اشاره کرد و گفت: امسال حدود 4 هزار و 700 میلیارد تومان به صنایع پایین دستی تعلق می گیرد.

خضری با بیان اینکه صنایع پایین دستی و کوچک ظرفیت لازم را برای ایجاد اشتغال دارند، افزود: تصویب شده است که این مبلغ فقط در اختیار صنایع پایین دستی ازجمله پزشکی، غیرپزشکی، صنعتی و تولیدی قرار گیرد.

وی، اشتغال، معیشت، امید به زندگی و مسکن را از مهمترین مزیت های اجرای این طرح اعلام کرد و افزود: اعتبار تعیین شده، مناسب است و با مدیریت می شود کارهای ارزنده ای در این زمینه انجام داد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین بر لزوم ایجاد دانشگاه سوم یا کارآفرین تاکید کرد و گفت: 130 میلیارد تومان برای توسعه مهارت در دانشگاه های فنی و حرفه ای اختصاص یافته است. 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید