نماینده مردم پیرانشهر و سردشت: رونق مبادلات مرزی نیازمند افزایش اختیارات استانداران است


نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش اختیارات استانداران سبب رونق و توسعه مبادلات مرزی می‌شود.

 

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با ابراز رضایت و خرسندی از افزایش اختیارات استانداران به ویژه استانداران مناطق مرزی اظهار داشت: با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی با چهار کشور ترکیه، عراق، جمهوری آذربایجان و نخجوان مرز مشترک دارد، افزایش اختیارات استاندار در این استان، بسیار حائز اهمیت است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌تردید اگر اختیارات استانداران مناطق مرزی افزایش یابد، سبب رونق و توسعه مبادلات مرزی و نیز رونق تولید، اقتصاد و معیشت مرزنشینان می‌شود.

وی بیان کرد: برای مثال هم اکنون بازارچه‌های موجود در استان کردستان و شهر بانه، سبب اشتغال‌زایی برای عده بسیاری شده، بنابراین باید شهرستان‌های مرزی سردشت و پیرانشهر نیز از این رونق اقتصادی بهره‌مند شوند.

خضری تصریح کرد: در این باره باید از قدرت استانداران در توسعه معابر برای مبادلات مرزی نیز استفاده کرد تا قشر محروم جامعه بتوانند از معابر به نفع اشتغال و توسعه اقتصادی خویش بهره ببرند بنابراین اگر افزایش اختیارات استانداران در راستای رفاه و اشتغال‌زایی باشد سبب تقویت کل استان می‌شود.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: در حالت کلی افزایش اختیارات استانداران همانند شمشیر دو لبه است چون در برخی مناطق مرزی تخلفاتی صورت می‌گیرد که ضرر و زیان آن کل استان را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین استانداران باید فرمانداران را از کارهای خلاف قانون منع کنند.

انتهای پیام/ 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید