خضری مطرح کرد: ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده سوءاستفاده 700میلیارد تومانی صرافی ها


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با تاکید بر لزوم ساماندهی صرافی‌ها در کشور گفت: در سال 90 به دلیل نظارت ضعیف بر فعالیت صرافی‌های در شهرستان‌های سردشت و پیرانشهر بیش از هفتصد میلیارد تومان سوءاستفاه ارزی توسط چند صرافی صورت گرفت که ضرورت دارد محاکم قضایی در روند رسیدگی به این پرونده ها تسریع کنند.

 
 

رسول خضری درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با مثبت ارزیابی کردن ساماندهی صرافی ها درکشورگفت: درسال های اخیر نابه سامانی درعملکرد صرافی ها باعث شد که بسیاری از فعالان اقتصادی کشور متضرر شوند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید تدابیری اتخاذ کرد تا فعالان اقتصادی از نوسانات ارزی متضرر نشوند،نباید فراموش کرد در نوسان شدید قیمت ارز در سال های 90 و 91 بسیاری از فعالان اقتصادی مخصوصا درشهرهای مرزی متحمل زیان شدند این درحالی است که برخی از صرافی‌های به نبود نظارت موثر،به سودهای کلان دست یافتند.

این نماینده مردم درمجلس نهم با تاکید برضرورت ساماندهی صرافی‌ها درخصوص اختصاص ارزهای مسافرتی و تجاری گفت:از سوی چند صرافی در حدود سال 90 به دلیل نظارت ضعیف بر فعالیت صرافی‌های کشور در شهرستان‌های سردشت و پیرانشهر بیش از هفتصد میلیارد تومان سوءاستفاه ارزی صورت گرفت.

خضری در تشریح سوءاستفاده صرافی‌ها از نوسانات قیمت ارز توضیح داد: برخی از صرافی ها به دلیل نظارت ضعیف توانستند ارزهای که به نرخ دولتی دریافت کرده بودند را در بازار آزاد بفروشند و به سودهای نجومی دست یابند.

 

ضرورت نظارت بر فعالیت صرافی ها

وی با انتقاد ازعملکرد بانک مرکزی درحوزه نظارت بر فعالیت صرافی‌ها در سال های 90 و 91 گفت: پرونده های مربوط به کلاهبرداری ارزی که توسط صرافی‌های شهرهای مرزی سردشت و پیرانشهر صورت گرفت در قوه قضائیه در حال رسیدگی بوده اما باید در روند آن تسریع و منتهی به صدور رای شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: یکی از اولویت های کشور رونق اقتصادی بوده و به دلیل اینکه مولفه‌های اقتصادی به هم وابسته اند،بنابراین ضرورت دارد ساماندهی فعالیت صرافی‌های به صورت جامع انجام شود./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید