خضری مطرح کرد: انتقاد از عملکرد بیمه های تکمیلی در پوشش تعرفه های بخش خصوصی/همراهی بیمه ها؛ تنها راه کنترل هزینه های درمان


عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از عملکرد نامطلوب بیمه‌های تکمیلی در پوشش خدمات بیمه‌ای، گفت:‌ امروزه بیمه‌ها بیشتر تعرفه‌های بخش دولتی را متقبل می‌شوند و تعرفه‌های بخش خصوصی همواره با کمبود حمایت‌های بیمه‌ای روبرو است.
 
 
رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره افزایش 15 درصدی تعرفه‌های حوزه سلامت در سال 94، افزود:‌ در برنامه پنجم توسعه اشاره شده که دولت موظف است پیش از شروع سال جدید تعرفه‌های حوزه سلامت را تعیین کند حال با توجه به اینکه در آبان‌ماه سال گذشته شاهد ابلاغ کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات بودیم و در سال 94 نیز افزایش 15 درصدی تعرفه‌ها در حوزه سلامت صورت گرفت لذا تنها راه کنترل هزینه‌ها در این حوزه همراهی بیمه ها است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر بیمه‌ها زیربار پوشش هزینه‌های درمان ناشی از افزایش تعرفه‌های حوزه سلامت نروند به طور حتم فشار زیادی بر بیماران تحمیل خواهد شد، ادامه داد:‌ شورای عالی بیمه هر ساله متعهد می‌شود که تعرفه‌های حوزه سلامت را تحت پوشش قرار دهد بنابراین می‌توان امید داشت که بخش اعظمی از فشار مالی از دوش بیماران برداشته شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد:‌ اگر شورای عالی بیمه زیر بار پوشش خدمات بیمه‌ای تعرفه‌های حوزه سلامت نرود بیماران آسیب زیادی می‌بینند چراکه با توجه به افزایش تعرفه‌های حوزه سلامت به سهم هزینه‌های پرداختی از جیب مردم افزوده می‌شود.

وی یادآور شد: اما با توجه به اینکه ریاست شورای عالی بیمه را وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برعهده دارد و میزان افزایش تعرفه‌ها نیز از سوی این شورا به تصویب می‌رسد لذا همراهی بیمه‌ها در کمک به حوزه سلامت اجتناب‌ناپذیر است.

نماینده مردم سردشت وپیرانشهر در مجلس نهم، ادامه داد:‌ اما نکته قابل تامل آنجا است که بیمه‌ها بیشتر تعرفه‌های بخش دولتی را متقبل می‌شوند و تعرفه‌های بخش خصوصی همواره با کمبود حمایت‌های بیمه‌ای روبرو است که برای جبران آن لازم است بیمه‌های تکمیلی همراهی لازم را داشته باشند.

خضری تاکید کرد:‌ در سال گذشته بیمه‌های تکمیلی بر اساس سال 92 پرداختی داشتند که این مهم نشان دهنده ضعف عملکرد این بیمه‌ها است، از سویی دیگر اگر بیماری تحت پوشش بیمه تکمیلی نیز نباشد باید در بخش خصوصی همه هزینه‌ها را از جیب بپردازد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت سیاست‌گذاری وزارت بهداشت در حوزه بیمه‌ها،‌ گفت:‌ در اغلب کشورهای پیشرفته دنیا وزارت بهداشت سیاست‌گذاری می‌کند و وزارت رفاه این سیاست‌ها را به اجرا در می‌آورد که در این میان بیمه‌ها نیز بر اساس رویکرد خود فعالیت می‌کنند لذا اگر چنین اقدامی در کشور عملی شود می‌تواند به مدیریت یکپارچه در حوزه بیمه ها کمک کند./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید