خضری مطرح کرد: کمبود اعتبار؛ عامل اصلی اجرا نشدن قانون بازنشستگی پیش از موعد معلولان


عضو هیئت رئیسه فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس، با تاکید بر توجه ویژه دولت به مشکلات معلولان، گفت: با اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد معلولان و ارایه لایحه اصلاح قانون جامع حمایت از حقوق معلولان از سوی دولت بخش بزرگی از مشکلات این قشر مرتفع می‌شود.
 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد معلولان را ضروری عنوان کرد و گفت: معلولیت نباید در جامعه برای معلولان محدودیت و ناتوانی ایجاد کند لذا دولت باید برای اجرا شدن قانون بازنشستگی پیش از موعد معلولان  تلاش کرده و هر چه زودتر آن را اجرا کند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، دلیل اجرا نشدن قانون بازنشستگی پیش از موعد معلولان را کمبود بودجه و اعتبارات عنوان کرد و گفت: به گفته دولت تنها دلیلی که باعث اجرانشدن قانون بازنشستگی پیش از موعد معلولان شده کمبود بودجه و اعتبارات بوده است.

خضری ادامه داد: طبق ادعای دولت چون در بحث پرداخت حقوق و مزایای معلول بازنشسته پیش از موعد و جایگزینی آن مشکل دارند این قانون تابه حال اجرا نشده است لذا امیدواریم که دولت با برطرف کردن مشکلات اقتصادی خویش هر چه سریعتر این قانون را اجرا کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، خواهان توجه بیشتر دولت به مشکلات  معلولان شد و گفت: لازم است که  قانون بازنشستگی پیش از موعد معلولان هر چه زودتر اجرا شود و همچنین امیدواریم که مشکلات رفاهی، معیشتی و استخدامی این قشر هر چه زودتر حل و مرتفع شود.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس، بیان کرد: در خصوص لایحه اصلاح قانون جامع حمایت از حقوق معلولان چندین سال است که پیگیر آن هستیم و اخیرا در جلساتی که با وزرای تعاون، کار ورفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی داشتیم خوشبختانه عنوان کردند که لایحه را به دولت فرستادند که پس از مصوب شدن در دولت به مجلس فرستاده شود که امیدواریم پس از تصویب این لایحه اصلاحی قسمت اعظمی از مشکلات حقوقی معلولان برطرف شود.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون حمایت از حقوق معلولان در مجلس شورای اسلامی، گفت: بحث حمایت از معلولان باید به نوعی باشد که به معلولان ماهیگیری یاد بدهیم چون خیلی از این افراد کارآفرین هستند و در بحث تولید و  چرخه اقتصادی می توانند نقش بسزایی ایفا نمایند لذا نباید این افراد را سربار جامعه بدانیم و باید با تصویب هر چه سریعتر لایحه اصلاح قانون جامع حمایت از معلولان خدمتی به جامعه معلولان کنیم./

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید