وجود 12میلیون بیمار روانی در کشور


  عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 22 درصد از جامعه از مشکلات روانی رنج می برند، گفت:12 میلیون نفر در کشور دچار بیماری های روانی هستند و بیکاری عامل تشدید این مشکلات در جامعه است. رسول خضری  با بیان این مطلب اظهار داشت: متأسفانه آسیب های اجتماعی، مشکلات افسردگی در کشور رو […]

 
 

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 22 درصد از جامعه از مشکلات روانی رنج می برند، گفت:12 میلیون نفر در کشور دچار بیماری های روانی هستند و بیکاری عامل تشدید این مشکلات در جامعه است.

رسول خضری  با بیان این مطلب اظهار داشت: متأسفانه آسیب های اجتماعی، مشکلات افسردگی در کشور رو به افزایش است به طوری که هم اکنون 21 تا 22 درصد جامعه از این مشکل برخوردار هستند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر اینکه بیکاری عمده ترین عامل اصلی تشدید موضوع مشکلات روانی در کشور است، گفت: این مساله موجب سرخوردگی بیکاران می شود ضمن اینکه بیکاری موضوع اعتیاد را نیز افزایش می دهد و زمینه آسیب های دیگر اجتماعی را نیز تسهیل خواهد کرد.

وی در ادامه با اعلام اینکه 12 میلیون نفر در کشور دچار بیماری های روانی هستند، گفت:آماری که وزیر بهداشت اعلام کرد به واقعیت نزدیک بوده و این آمار واقعا نگران کننده است که مسئولان باید چاره جدی برای حل مشکلات اتخاذ کنند و دستگاه های اجرایی باید دست به کار شوند تا آسیب های اجتماعی مرتفع شود و در سلامت روان مردم کوشش کنند.

خضری با بیان اینکه آمار بیکاران با سواد 3 برابر بیشتر از بیکاران بی سواد در کشور است، خاطرنشان کرد: دانشگاه ها نقش مهمی در مهارت آموزی دانشجویان و جذب آن ها در بازار کار دارند که متأسفانه دانشگاه های ما در شرایط کنونی اصلا به سمت مهارتی پیش نرفته اند. بنابراین نیازهای دانشجویان با نیازهای کشور هماهنگ نیست و ما با موج بیکاران روبرو هستیم، لذا تا معضل بیکاری حل نشود ما با مشکلات روانی در جامعه روبرو هستیم.
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید