در بحث سیاست گذاری و مشخص کردن سلامت مواد غذایی، وزارت بهداشت تصمیم گیرنده است.


رسول خضری عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار اجتماعی آنا در خصوص مصرف و سلامتی گوشت بوفالو اظهار کرد: روز گذشته پیرو همین موضوع از سازمان ملی استاندارد بازدید کردیم و به طور جدی پیگیر این ماجرا هستیم اما باید توجه داشته باشیم که در بحث سیاست گذاری و مشخص کردن سلامت مواد غذایی، وزارت بهداشت تصمیم گیرنده است. 
 
 


وی با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت متولی سلامت مردم است افزود: امنیت مواد و فرآورده‌های غذایی از سوی این وزارتخانه مشخص می‌شود زیرا یکسری استاندارد‌های غذایی داریم که باید در تهیه و تولید مواد غذایی رعایت شود.

این عضو کمیسیون بهداشت یادآور شد: سازمان دامپزشکی در خصوص مباحث دام و طیور اعمال نظر می‌کند و در مورد مصرف دام برای انسان تنها وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو مرجع تعیین کننده سلامت مواد غذایی هستند.

خضری گفت: در کشور شورای عالی سلامت و امنیت غذایی داریم که دبیر این شورا دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت و ریاست این شورا با رئیس جمهوری است. بنابراین تصمیم سازی، تصمیم گیری و سیاست‌گذاری با وزارت بهداشت است و نظر سازمان غذا و دارو برای ما به عنوان یکی از سازمان‌های مهم و موثر قلمداد می‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی، سازمان غذا و دارو را به عنوان متولی سلامت انسان‌ها دانست و گفت: قانون اساسی و اسناد بالا دستی و سیاست‌های کلی سلامت همه این‌ها اذعان دارند که سیاست گذار و تصمیم ساز وزارت بهداشت است نه وزارت کشاورزی.

وی تصریح کرد: حتی در چشم انداز 20 ساله نظام آمده است که باید انسان سالمی را در حوزه 28 کشور در منطقه داشته باشیم. همچنین محور سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در 18 فروردین 93 به صورت شفاف اذعان به این موضوع دارد که تصمیم گیری همه این مباحث با وزارت بهداشت است بر همین اساس دامپزشکی متولی بحث دامی است نه سلامت غذایی و انسانی حتی از لحاظ قانونی و عرفی و شرعی حق اظهار نظر ندارد. 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید