در پنجمین جشنواره مجمع خیرین مدرسه ساز پیرانشهر: عدم ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی در مناطق حاشیه نشین شهر پیرانشهر


 
نماینده مردم پیرانشهر سردشت درپنجمین جشنواره مجمع خیرین مدرسه ساز پیرانشهر گفت: پیرانشهر دومین شهر بعد از ارومیه در سطح استان از نظر توسعه حاشیه شهرنشینی است که ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی در آن بر اساس اصل عدالت رعایت نمی شود.
 
 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا،به نقل از کوردپیام، پنجمین جشنواره مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان پیرانشهر که 25 فروردین ماه سالجاری با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در مجتمع فرهنگی هنری پیرانشهر برگزار شد.

رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر سردشت با اشاره به اینکه پیرانشهر دومین شهر بعد از ارومیه در سطح استان از نظر توسعه حاشیه شهرنشینی است که ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی در آن بر اساس اصل عدالت رعایت نمی شود گفت: مسئولان پیرانشهر توجه بیشتر به ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی در این مناطق داشته باشند.

وی اظهار کرد: متاسفانه  در این مناطق توزیع فضاهای های آموزشی و حتی بهداشتی در سطح شهرستان پیرانشهر اصلاً مناسب نیست و ارائه خدمات به آنان بر اساس رعایت اصل عدالت انجام نمی شود.

خضری  به کل بودجه اختصاصی برای وزارت اموزش و پرورش کشور اشاره کرد و گفتد: در سال 94 مبلغی در حدود 2 هزار و 400 میلیارد تومان برای این وزارتخانه اختصاص داده شده است که در مقایسه با این نکته که از این مبلغ فقط 10 درصد جهت انجام اموراتی از قبیل احداث، تجهیز، نوسازی، تعمیر و... در نظر گرفته شده است، خواستار توجه بیشتر خیرین و همکاری مردم با آموزش و پرورش کشور شد تا انشاء لله در آینده ای نزدیک با همت و همکاری خیرین عزیز در تمامی نقاط کشور و بویژه در شهرستان های پیرانشهر و سردشت شاهد ریشه کنی کمبود فضاهای آموزشی باشیم.    

نماینده مردم پیرانشهر سردشت ضمن انتقاد از برنامه ریزهای نادرست مسئولان آموزش عالی کشور به پدیده فرار مغزها اشاره کرد و گفت: متاسفانه سیاستهای دست اندرکاران نظام آموزش عالی کشور در خصوص پذیرش دانشجو در رشته های مختلف متناسب با نیاز جامعه به نیروهای متخصص، با سواد و کارآمد نبوده و آمارهای خروجی دانشگاهها نشان می دهد که هر سال شاهد فارغ التحصیل شدن بیش از 180 هزار نفر باشیم بدون اینکه برای تامین و تضمین آینده و اشتغال آنان برنامه ریزی درست و اصولی شده باشد.

وی افزود: حدود 42 درصد دانشجویان پس از فراغت از تحصیل بیکار می شوند که این موضوع می تواند سالیانه در ابعاد مختلفی حداقل 500 میلیارد دلار ضرر و زیان به کشور وارد کند.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید