خضری مطرح کرد: ضرورت بازنگری در کتاب تعرفه گذاری خدمات سلامت/ انتقاد به نبود توازن در افزایش تعرفه ها


عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به عدم توازن در افزایش تعرفه‌ها بین جامعه پزشکی انتقاد کرد و گفت: بدون‌شک ادامه چنین روندی موجی از نارضایتی را در جامعه پزشکی به وجود می‌آورد.
 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش نیافتن تعرفه‌ها برای قشری از جامعه پزشکی و پرستاری، افزود: متاسفانه تعرفه‌ها برای پیراپزشکان، پرستاران و برخی پزشکان افزایش چشمگیری نداشته و همین عامل موجب نارضایتی قشری از جامعه درمانی کشور شده است.

نماینده مردم سردشت وپیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت بهداشت باید تمهیداتی را برای تعیین تکلیف افزایش تعرفه‌ها در حوزه سلامت مدنظر قرار دهد،‌ ادامه داد:‌ بر اساس کتاب تعرفه‌گذاری نسبی خدمات تنها قشر مشخصی از پزشکان افزایش درآمد داشتند و مابقی از این افزایش بی‌بهره بودند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: متاسفانه با نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و لازم است تعرفه‌های پیراپزشکی، پرستاری و پزشکان به صورت متوازن و براساس سختی کار افزایش یابد.

وی با یادآوری اجرای آزمایشی کتاب تعرفه‌گذاری نسبی خدمات، تاکید کرد: از 15 آبان 93 کتاب تعرفه‌گذاری نسبی خدمات به صورت پایلوت اجرا شد و قرار بود تا بعد از گذشت 6 ماه نتایج آن بررسی شده و نقاط ضعف آن بررسی شود.

خضری افزود: به نظر می‌رسد طی هفته‌های آینده اجرای آزمایشی کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات به اتمام می‌رسد و وزارت بهداشت باید بتواند اشکالات این طرح را برطرف سازد چراکه اگر قرار باشد این روند ادامه یابد برخی اقشار در حوزه سلامت درآمد بالایی نسبت به دیگر پزشکان و پیراپزشکان دارند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، گفت:‌ راهکار عملی برای اجرای بهتر کتاب تعرفه‌گذاری خدمات در حوزه سلامت به شدت احساس می‌شود چراکه افزایش نیافتن تعرفه‌ها در بخشی از حوزه‌ها انتقادات جدی را در بخش بهداشت و درمان کشور به خود اختصاص داده است./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید