دکتر خضری: موفقیت لوزان حقانیت ایران را به جهانیان ثابت کرد


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: موفقیت بزرگی که جمهوری اسلامی در لوزان به آن دست پیدا کرد، حقانیت و اقتدار ایران اسلامی را در نزد جهانیان به اثبات رساند.

 
 رسول خضری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پافشاری بر اصول و مواضع به حق ملت ایران توسط تیم مذاکره کننده هسته ای و اعتراف به این مواضع در مفاد بیانیه لوزان توسط گروه 1+5 موفقیت بزرگی برای کشور به شمار می رود.

وی یادآوری کرد: همه جهانیان به این امر اعتراف کردند که تهدید و تحریم هرگز قادر نیست ایران اسلامی را مجبور به عقب نشینی کند بلکه باید مسایل را در پشت میز مذاکره حل کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با قدردانی از حمایت های مردم و رهبری از تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: این موفقیت بزرگ در نتیجه همبستگی ملی در ایران به دست آمده است.

خضری افزود: در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب با نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری شده است، دستیابی به این موفقیت نشان دهنده اتحاد و همبستگی بین ملت و دولت و مسوولان نظام است.

وی گفت: ایران در مذاکرات هسته ای به جهانیان بویژه شش قدرت بزرگ جهان ثابت کرد که هیچگاه به دنبال تسلیحات هسته ای نبوده و همواره از حل مشکلات بین المللی از راه دیپلماسی حمایت می کند.

خضری همچنین با قدردانی از پشتکار، تلاش و هوشمندی تیم هسته ای ایران در این مذاکرات سخت که با نتیجه ای شیرین برای ملت ایران همراه بود، و با اشاره به اینکه حل و فصل مسالمت آمیز پرونده هسته ای ایران که در چارچوب فصل هفتم منشور سازمان ملل تعریف شده بود، موفقیتی ارزنده برای نظام اسلامی و هیئت مذاکره کننده است،  گفت: نمایندگان مجلس نیز با همدلی خود از نتایج این بیانیه حمایت کرده و بزودی بیانیه ای را در مجلس در قدردانی از تیم مذاکره کننده هسته ای ایران صادر می کنند.

مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و 1+5 در لوزان سوییس پس از 9 روز مذاکره با قرائت مفاد بیانیه پایانی پنجشنبه شب توسط محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و فدریکا موگرینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دانشگاه پلی تکنیک لوزان به پایان رسید.
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید