بازدید تنها نماینده مجلس از انتخابات اتاق بازرگانی:

عضو هیات رئیسه کمیسون بهداشت مجلس در گفتگوی  اختصاصی با خبرگزاری موج:مراقب باشیم اتاق بازرگانی سیاسی نشود، تجارت و صادرات و مبادلات مرزی یکی از رئوس اقتصاد مقاومتی بوده و مورد تاکید مقام معظم رهبری و همچنین هر سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه است.
 
 
 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی از ستاد برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی تهران و کشور بازدید کرد.
وی با حضور در ستاد برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی کشور از نزدیک در جریان مشارکت بازرگانان و تجار ایرانی در سطح کشور قرار گرفت و مجتبی خسروتاج رئیس هیات نظارت بر هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی ضمن تشریح حضور شرکت کنندگان در سراسرکشور آخرین اطلاعات را در اختیار این نماینده مجلس قرار داد.
دکتر رسول خضری درگفت و گوی اختصاصی با موج گفت:باید از دست اندرکاران برگزاری هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی درسراسرکشوروستاد مرکزی قدردانی کرد و انتخابات امسال برای اولین باربصورت کاملا مکانیزه و برخط توانست لحظه به لحظه روند انتخابات را درسطح کشور رصد کند که خود نشان دهنده شروع تحول و تغییر مثبت است.
عضو هیات رئیسه کمیسون بهداشت مجلس ادامه داد: با توجه به بحث بازرگانی و اقتصاد در جامعه و رونق اقتصادی کشوردرچرخه اشتغال و رفاه مردم نقش بسزایی دارد و شهرهای پیرانشهر و سردشت دروازه مبادلات اقتصادی با اقلیم کردستان عراق بوده و درخصوص تجارت و صادرات و مبادلات مرزی که یکی از رئوس اقتصاد مقاومتی بوده و مورد تاکید مقام معظم رهبری و مورد توافق هرسه قوه مقننه، مجریه و قضائیه است و بر خود لازم دانستم به عنوان نماینده ملت شریف ایران به ویژه مردم فرهیخته پیرانشهر و سردشت درستاد مرکزی اتاق بازرگانی نسبت به روند انتخابات استان های مختلف بالاخص استان آذربایجان غربی و نحوه رای گیری و درصد مشارکتی که نسبت به دوره های قبل چیزی حدود 2تا3 برابرشده است که جای بسی خوشحالی است و نشان دهنده این است که سو چهاراتاق بازرگانی که در سطح کشور داریم ان شاا... به سمت رشد و تعالی می رود و لازم بوده اما کافی نیست و با حمایت های بیشتر دستگاه های اجرایی علی الخصوص تسهیل مشارکت این عزیزان و تشویق برای تصمیم گیری در پارلمان بخش خصوصی و اتاق بازرگانی، تمهیدات و تسهیلات بیشتری در اختیارشان قرار گیرد که یکی از بازوهای اقتصادی مردم و کشور بوده و از ظرفیت های بخش خصوصی می توان به نحو احسن کمک گرفت که اتاق بازرگانی شامل بخش های صنعت، معدن، تجارت و کشاورزی بوده که یک محور اصلی توسعه پایدار ، اشتغال پایدار و کاهش تورم و خروج از رکود تورمی است که چندین سال است مردم فهیم کشورمان با آن دست و پنجه نرم می کنند.
دکترخضری درخصوص انتظار از انتخاب شوندگان تصریح کرد: عزیزانی که انتخاب می شوند با صلاحیت، دقت، درایت و انجام امورکارشناسی شده توام باخلاقیت و نخبگی که قطعا در وجودشان هست بتوانند پاسخ گوی اقتصادی در چهار بخش صنعت، معدن، تجارت و کشاورزی باشند و برای همه شرکت کنندگان و به ویژه بازرگانان خُرد و کلان پیرانشهر و سردشت آرزوی موفقیت دارم.
نماینده پیرانشهر و سردشت در پاسخ به ماهیت اتاق بازرگانی تاکیدکرد: قطعا پارلمان بخش خصوصی است که با اسم خود باید تمام قد باحضور پررنگ بخش خصوصی باشد و همیشه این نگرانی وجود داشته که اتاق بازرگانی سیاسی نشود و همگی با سیاست های بازرگانی، اقتصادی و سیاست های کشاورزی و تجارت موافق هستیم اما باسیاسی شدن بازرگانی، اقتصاد، تجارت و کشاورزی به شدت مخالف هستیم.
وی افزود: باید سیاست در راستای تقویت این بخش ها باشد و نه این که این بخش ها سیاست زده شوند.
دکتر رسول خضری در مورد تاثیر اتاق بازرگانی بر مناطق محروم مرزی توضیح داد: در سالیان نه چندان دور قوانینی درجهت انسداد کامل مرزها به تصویب رسید اما مرزها را به مثابه یک فرصت تلقی می کنیم و نباید به عنوان یک تهدید تلقی کرد. تنفس گاه و راه های ارتباطی ما،قدرت مانوراقتصادی،ارزآوری و صادرات و بخشی از واردات از مرزبوده و اگرنگاه اقتصادی و فرهنگی داشته باشیم بسیارموفق خواهیم بود.
این نماینده مجلس اظهارکرد: در بخش مرزنشینان می توانیم این تعریف را داشته باشیم که هنگامی امنیت پایدارار در مرزها خواهیم داشت که امنیت توسط خود مردم آن منطقه تامین شود و قطعا حضور مردم را زمانی در بحث امنیت پررنگ می بینید که احساس مالکیت خصوصی داشته باشند و سرنوشت شان با مبادلات مرزی و رونق اقتصادی مرزها گره خورده باشد.
وی در پایان اشاره کرد: همه این ها دراین راستا استکه باید بازارچه های مرزی، گمرکات و معابررا یکپارچه کنیم و اولین هدفمان تامین معیشت کافی و آبرومندانه مرزنشینان مان باشد. مرزنشینان هم مرزبان و هم مرز دار هستندکه در دفاع مقدس و جنگ نخستین کسانی بودند که ایستادگی کردند و هر چقدر رسیدگی به معیشت مرزنشینان را بیشترمورد نظر قرار بدهیم به همان نسبت در بحث امنیت پایدارتر قدم برداشته ایم و درواقع این اقتصاد پایدار مرزنشینان است که منجر به امنیت پایدار مرزهای کشور و در مجموع منتهی به امنیت کشور خواهد بود

 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید