عدم تناسب رشد بودجه بیمه ها با درآمدهای اختصاصی وزارت بهداشت


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به سهم 30 درصدی درآمدهای اختصاصی وزارت بهداشت و رشد 13 درصدی بودجه بیمه ها گفت: 17 درصد باقیمانده درآمدهای اختصاصی وزارت بهداشت باید از جیب مردم اخذ شود در حالی که هدف از طرح تحول نظام سلامت کاهش پرداختی از جیب مردم است.
 
 
 دکتر رسول خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شبستان با اشاره به رشد 59 درصدی بودجه وزارت بهداشت در بودجه سال 94 اظهار کرد: ما هنگامی می توانیم بودجه شفافی برای وزارتخانه در نظر بگیریم که قیمت تمام شده خدمات را داشته باشیم که البته پس از 36 سال بعد از انقلاب به تازگی کتاب تعرفه گذاری خدمات سلامت آن هم به صورت پایلوت اجرا می شود که این بعد اصلی بودجه است.

 

وی اظهار کرد: از 59 درصد افزایش بودجه وزارت بهداشت 30 درصد آن مربوط به درآمدهای اختصاصی است که این درآمدها 2 منبع دارد؛ یکی بیمه ها و دیگری فرانشیزی است که از بیمار دریافت می شود.

 

وی با بیان اینکه بودجه بیمه ها در لایحه بودجه رشد 13 درصدی دارد، تصریح کرد: حال 17 درصدی باقیمانده درآمدهای اختصاصی وزارت ارشاد باید از جیب مردم اخذ شود در حالی که این موضوع با طرح تحول نظام سلامت در تناقض است چرا که قرار بود پرداختی از جیب مردم به کمتر از 8 درصد و 3 درصد در روستاها برسد.

 

وی یکی از نگرانی های حوزه بهداشت و درمان را عدم تناسب بین رشد بودجه بیمه ها و درآمدهای اختصاصی وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت: تمام تلاش طرح تحول تریاژ مدیریتی درمان بود که از اردیبهشت ماه کلید خورد و پرداختی از جیب مردم را از 70 درصد به زیر 8 درصد کاهش داده است البته دغدغه عدم تناسب بودجه بیمه ها و درآمد اختصاصی مجلس در کمیسیون تلفیق مطرح شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر رضایتمندی مردم از اجرای طرح تحول بالای 70 درصد است و اگر در گذشته وزیر بهداشت پیشانی سلامت بود در حال حاضر وزارت بهداشت پیشانی دولت شده است.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید