هزینه ای که در اعتیاد از دست می رود معادل بودجه بهداشت و درمان است


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیشترین ترانزیت مواد مخدر در کشور ما صورت می گیرد، گفت: میزان بودجه ای که در حوزه اعتیاد از دست می رود معادل بودجه بهداشت و درمان در کشور است.
 
 
 دکتر رسول خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شبستان با اشاره به اینکه 25 کشور دنیا درگیر مواد مخدر هستند، گفت: تنها دو کشور برای اعتیاد وزیر دارند البته در کشور ما نیز به دلیل اینکه در کشور ما صورت می گیرد لازم است موضوع سلامت روان و اعتیاد در حد معاون وزیر در تشکیلات وجود داشته باشد.

 

به گفته این عضو مجلس شورای اسلامی، ترک اعتیاد چند روز طول می کشد اما سلامت روان حداقل یک سال زمان بر است به طوری که پنج درصد اعتیاد جسمی و 95 درصد آن روانی است.

 

وی با تأکید بر لزوم ایجاد معاونت سلامت روان بهداشت خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات حوزه اعتیاد این است که برای درمان مخدرهای صنعتی هیچ پروتکل درمانی وجود نداریم حتی آموزش در بیش از 4 هزار مرکز اعتیاد در کشور نیز به روز نیست.  

 

دکتر خضری با طرح این سوال که چرا نباید دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر تمام وقت باشد، گفت: باید ستاد مبارزه با مواد مخدر هر دو ماه یک بار جلسه شورای عالی برگزار شود در حالی که در دولت گذشته 2 جلسه برگزار شد و در دولت جدید نیز تاکنون 3 یا 4 جلسه برگزار شده است.

 

پایان پیام/

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید