فرهنگسازی برای طرح تحول سلامت باید از مساجد شروع شود/لزوم توجه به مشکلات مردم


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به نقش مساجد در سلامت جامعه گفت: من بارها به وزیر بهداشت گفتم که اگر می خواهید در طرح سلامت موفق باشید باید فرهنگسازی را نیز محور قرار دهیم و حالا نیز تاکید می کنم که این فرهنگسازی باید از مساجد شروع شود.
 
 

  رسول خضری، نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با حضور در خبرگزاری شبستان در پاسخ به سوال خبرنگار پارلمانی شبستان در مورد لزوم حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی برگرفته از بطن مردم است و همانطور که امام و رهبری فرمودند صاحبان اصلی این انقلاب مردم هستند و این مردم هستند که ولی نعمتان، مسئولان و کارگزاران نظام هستند پس رضایتمندی این مردم باید در سرلوحه کار همه مسئولان باشد.

وی با تاکید بر حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: حفظ این دستاوردها در کنار رضایتمندی مردم می‌تواند آنها را از آفتها و آسیبهای درونی و بیرونی محافظت کند.

خضری تصریح کرد: در حال حاضر پایه های اصلی انقلاب بر دوش مردم است و تحریمهای ناعادلانه غرب علیه کشور ادامه دارد و این مردم هستند که پای کار هستند و تحمل می کنند.

نماینده پیرانشهر و سردشت با بیان اینکه جنگ تحمیلی نیز با قدرت مردم و بسیج مردمی به پیروزی رسید، گفت: جنگ اقتصادی دشمن را مردم تحمل می کنند و قطعاً صبوری، هم اندیشی و هم افزایی مردم در این شرایط را باید قدر بدانیم و برای حل مشکلات این مردم آستین ها را بالا بزنیم.

وی تاکید کرد: کارگزاران نظام باید حل مشکلات مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند زیرا با وجود این مردم است که انقلاب از آسیب‌ها و آفتهای به دور می‌ماند.

خضری با اشاره به سخن امام خمینی (ره) در روز 12 بهمن مبنی بر اینکه من به پشتوانه این ملت دولت تعیین می کنم، گفت: پشتوانه های این نظام مردم هستند که باید آنها را مدنظر قرار دهیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر لزوم وحدت جهان اسلام با توجه به وجود گروهک‌های تروریستی و انحرافی گفت: سالیان سال است که تشیع و تسنن در ایران اسلامی با هم و به صورت مسالمت آمیز زندگی می کنند و همواره بر هم افزایی و وحدت تاکید داشتند. در حال حاضر تندروهایی در جهان اسلام از سوی نیروهای استکباری صهیونیست و انگلیس تحریک می شوند. آنها به ضرر جهان اسلام کار می کنند و وحدت جهان اسلام برای مقابله با این تندروها امری لازم و ضروری است.

خضری با اشاره به سخنان رهبری در مورد اینکه گروههای تندرو هیچکدام برای اسلام دلسوز نیستند، گفت: داعش در سال 2006 در عراق شکل گرفت و سپس شاخه جبهه النصره آن در سوریه قتل عام های فجیعی راه انداخت و بدترین ضربات را همین گروه به جهان اسلام زد. آنها با دستگاه و ادوات و حمایت هایی که از سوی عربستان، قطر و ترکیه می شوند قصد دارند قدرت خود را بیشتر کنند و در همین راستا سعی دارند به اختلافات شیعه و سنی دامن بزنند.

نماینده پیرانشهر با بیان اینکه اختلافات شیعه و سنی به ضرر جهان اسلام و وحدت مسلمانان است، گفت: شعار اولیه انقلاب اسلامی؛ وحدت کلمه بود و رهبری نیز بارها بر آن تاکید داشتند از این رو باید این شعار، شعار امت واحده اسلام باشد. در حال حاضر که در جشنهای پیروزی انقلاب اسلامی به سر می بریم حفظ این ثمره انقلاب یعنی وحدت چه در گفتار، چه در عمل و چه در نوشتار امری ضروری است و باید همه مسئولان و مردم به آن توجه کنند.

وی در رابطه نقشی که مساجد در بحث سلامت معنوی در جامعه ایجاد می کنند، گفت: اگر در بحث طرح تحول سلامت مجموعه دولت و سیاستگذاران را یک بال درنظر بگیریم؛ بال دیگر آن فرهنگسازی برای اجرا است که این فرهنگسازی را باید رسانه‌ها انجام دهند و سنتی‌ترین رسانه در کشور ما مساجد هستند که همواره نقش محوری را در بحث فرهنگ‌سازی به عهده داشتند.

وی تاکید کرد: اگر می خواهیم طرح تحول سلامت طرحی موفق باشد باید فرهنگ‌سازی آن را به نحو احسن انجام دهیم و در این زمینه نقش مساجد را محوری و اساسی در نظر بگیریم چرا که مساجد در دوران انقلاب، دوران جنگ تحمیلی و دوران سازندگی این نقش را به خوبی ایفا کردند. تریبونی که در اختیار امام جماعت یک مسجد است بسیار تاثیرگذار و مهم است زیرا امام جماعت می تواند مردم را در زمینه‌های مختلف مطلع و آگاه کند.

خضری تصریح کرد: در بحث طرح تحول سلامت باید به مساجد به عنوان نخستین رسانه‌هایی که می‌توانند در این زمینه فرهنگ سازی کنند، نگاه کنیم که اگر نقش مساجد در این زمینه پررنگ‌تر دیده شود در زمینه فرهنگ‌سازی در این طرح کمتر به مشکل برمی‌خوریم. من بارها به وزیر بهداشت گفتم که اگر می خواهید در طرح سلامت موفق باشید باید فرهنگسازی را نیز محور قرار دهیم و حالا نیز تاکید می کنم که این فرهنگسازی باید از مساجد شروع شود.

پایان پیام/ 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید