دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی: سازمان استاندارد بسیاری از استانداردها را رعایت نمی کند


دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن بازار داوریی کشور و همچنین حمایت مجلس از حوزه سلامت گفت: سازمان استاندارد بسیاری از استانداردها را رعایت نمی‌کند و خود زیر استاندارد است. 
 
 

   رسول خضری، دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وضعیت دارویی کشور بسیار خوب شده است و نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است و رضایتمندی 70 درصدی مردم نیز از طرح تحول نظام سلامت نیز این موضوع را اثبات می‌کند.

وی گفت: طرح کاهش پرداخت از جیب مردم نیز طرح بسیار خوبی بوده است و ان‌شاء الله با شدت و قدرت ادامه داشته باشد و مجلس نیز حمایت‌های لازم را از این طرح خواهد داشت.

خضری افزود: سازمان استاندارد بسیاری از استانداردها را رعایت نمی‌کند و خود زیر استاندارد است و تنها سازمان و سیستمی که در بخش رعایت استانداردها خوب عمل می‌کند سازمان غذا و دارو است، سازمان استاندارد در بسیاری از زمینه‌ها متاسفانه عملکرد خوبی ندارد و نیاز به بازنگری دقیقی دارد و سازمان غذا و دارو عملکرد  بسیار خوبی را دارد و واقعاً قابل تقدیر و تشکر است.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: تجهیزات پزشکی با مدیریت‌های سازمان غذا و دارو بسیار بهتر شده است و تحولی نیز در حوزه تجهیزات پزشکی افتاده است ولی نیاز به پشتیبانی بیشتری دارد و توجه ویژه ای باید به موضوع تجهیزات پزشکی شود.

به گزارش سازمان غذا و دارو، خضری اظهار داشت: وزیر بهداشت توجه ویژه ای به سلامت مردم دارد و مدیریت دکتر دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو نیز فرصتی است برای این سازمان؛ در مجموع فرصت طلایی را ایجاد کردند که بواسطه این مدیریت‌ها و به خصوص مدیریت‌های سازمان غذا و دارو می‌توان از تولید ملی و حمایت از تولید داخل بهره ببریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نظر و دید مجلس و به خصوص کمیسیون بهداشت و درمان به حوزه سلامت بسیار مثبت است و مجلس نیز این حوزه را حمایت خواهد کرد. 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید