عضو کمیسیون بهداشت مجلس:آذربایجان غربی با کمبود 60 تخت و دستگاه دیالیز مواجه است


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان‌های آذربایجان‌غربی حداقل 60 تخت و دستگاه دیالیز کم دارند که وزارت بهداشت باید در پی تامین آن باشد.
 
 

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار داشت: باتوجه به مشکلات مختلف حوزه سلامت در استان، باید تدبیری از سوی دولت برای تامین هزینه‌های درمانی مانند دستگاه و تخت دیالیز انجام شود و در این باره باید دستگاه‌های اجرایی پیگیر این قضیه باشند چون ما نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی هشدارهای لازم در این زمینه را می‌دهیم اما باید دستگاه‌های اجرایی پیگیر این کار باشند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: هم‌اکنون در سطح آذربایجان‌غربی دچار کمبود حداقل 60 تخت و دستگاه دیالیز هستیم و در این باره تامین تخت و دستگاه دیالیز در شهرستان پیرانشهر نیز یکی از نیازهای اساسی است و باید این مشکل هر چه سریعتر برطرف شود.

خضری تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های دیالیزی که وارد ایران و استان می‌شوند همه از تولیدات خارجی هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قیمت این محصول نیز بستگی به نوع دستگاه به طور متوسط بین 6 تا 10 میلیون تومان است و بیشتر از کشورهایی مانند آلمان و کانادا یعنی دو کشور اصلی سازنده دستگاه دیالیز وارد کشور می‌شود.

انتهای پیام
 


 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید