خضری: رسانه های استعماری اختلاف شیعه و سنی را در ایران دنبال می کنند


 
عضو فراکسیون اهل سنت مجلس با تاکید بر انجام کارهای پژوهشی در زمینه انسجام اسلامی گفت: رسانه های افراطی شیعه و سنی که با مردم ایران اسلامی عناد دارند ، ایجاد اختلاف را دنبال می کنند.
 
 

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،ضمن تبریک هفته وحدت و تاکید بر تحکیم وحدت مذاهب اسلامی گفت:بحث وحدت و مقابله با اختلاف موضوعی است که به یک هفته خلاصه نمی شود. امروز متاسفانه افراط و افراطی گری در خاورمیانه موجب شکل گیر تروریسم تکفیری داعش و ایجاد مشکل برای کشورهای مسلمان شده است.

وی با بیان این که بحث افراط در زندگی و مسائل اندیشه‌ای ، موضوع ناپسندی است که در احادیث و روایت های مختلف به شدت نهی است،گفت: فلسفه دین مبین اسلام تکمیل کمالات فکری و منطقی اسلام بوده است و حضرت محمد(ص) به عنوان آخرین پیامبر خداوند برگزیده شدند. همزیسیتی مسالمت آمیز شیعیان و اهل تسنن در طول تاریخ موضوعی است که تا پیش از ورود استعمارگران علی رغم اختلاف در برخی مسائل موضوعی است که در تاریخ ثبت شده است.

عضو فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت جریانات افراطی مذهبی گفت: مردم و مسئولین دنیای اسلام فارغ از هر مذهب و گرایش باید پیامبراعظم(ص) را سرلوحه خویش قرار دهند و از ایجاد اختلافات بیهوده که تنها منافع استکبارجهانی و رژیم صهیونیستی را تامین می کنند پرهیز کنند.

وی در ادامه گفت:تروریست های تکفیری داعش در بستر اختلاف شیعه و سنی با پول برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس و نقشه راه استعمارگران شکل گرفت که در نتیجه آن هزاران نفر کشته ، زخمی و آواره شده اند. جالب اینجاست که نیروهای داعش از سلاح های مدرنی بهره می گیرند که هیچ یک از کشورهای منطقه از این تسلیحات پیشرفته برخوردار نیستند و همین موضوع توطئه آمیز بودن اقدامات آنها را پررنگ تر می کند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس گفت: اختلاف سلیقه در ادیان مختلف از جمله دین مبین اسلام یک موضوع طبیعی است که می تواند موجب پویایی این دین رحمانی شود. محوریت باید خدا ، قرآن کریم و پیامبراکر(ص) به سمت امت واحده و انسجام اسلامی باشد.

خضری با بیان این که جریان تفرقه افکن شبکه های ماهواره‌ای فارسی زبان برای ایجاد اختلاف بین شیعیان و اهل تسنن ایران اسلامی فعالیت می کنند ، گفت: تلویزیون و شبکه های مجازی ، بیشترین و موثرترین اقدامات را در بحث فرهنگ سازی و بسترسازی ایجاد می کنند و این موضوعی نیست که بتوان از کنار آن بی تفاوت عبور کرد.

وی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری در رهنمودهای خود مکررا نسبت به این توطئه هشدار داده اند و ایشان زمانی که بحث اتحاد ملی و انسجام اسلامی را مطرح کردند در واقع بستر سازی مناسب با جلوگیری از اثرگذاری توطئه کانال های مذهبی افراطی را دنبال می کردند.

این نماینده مجلس نهم با مخاطب قرار دادن صدا و سیما گفت: رسانه ملی باید بیشتر به تنوع ادیان و اقوام ایرانی توجه بیشتری از خود نشان دهد.

وی با حمایت از اقدامات علمی در جهت انسجام اسلامی گفت: اقدامات خوب و مناسبی در دانشکده مذاهب اسلامی انجام شده است و کارهای مطالعاتی و پژوهشی که انجام می شود برای نزدیکی و همگرایی شیعیان و اهل سنت باید بیشتر رسانه‌ای شود. اشتراکات ما بسیار بیشتر از اختلافات است اما دشمن با بزرگ نمایی اختلافات ، تفرقه و ایجاد حاشیه امن برای استعمارگران و رژیم صهیونیستی را دنبال می کند.

خضری در انتها گفت: افراطی گری در مذهب اگرچه ممکن است موجب شهرت و قدرت شود اما آن چیزی که ماندگار است حرکت و عمل به سیره پیامبراکرم(ص) و قرآن کریم است.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید