دبیر اول کمسیون بهداشت و درمان: دارو و درمان برای ایثارگران رایگان شود


  نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی تاکید کرد:پیشنهاد رایگان شدن دارو و درمان مصدومان شیمیایی را به کمیسیون بهداشت و درمان ارائه کرده ام و انشاالله در این راستا بتوانیم موافقت دولت و مجلسی ها را جلب کنیم تا دغدغه مصدومان شیمیایی در این خصوص به حداقل برسد.
 
 
دبیر اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از ارائه پیشنهاد خدمات دارویی رایگان به مصدومان شیمیایی در لایحه بودجه سال94خبر داد.
"رسول خضری" نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال آینده در کمیسیون بهداشت و ارائه پیشنهادات نمایندگان خاطر نشان کرد:در بوجه سال آینده کل کشور آن چیزی که مدنظر است 12 در صد در سرجمع کل بودجه وزارت بهداشت نسبت به وزارت خانه های دیگر افزایش داشته است.
 
دکتر خضری تصریح کرد:امسال همانند سال آینده اولویت چهارم کشور به وزارت بهداشت اختصاص داده شده است و رشدی که در بحث درآمدها داشته ایم 30درصد است و در بحث بیمار نیز 13درصد رشد داشته است که این دو با هم نمی خواند.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:دغدغه ما این است که یک جوری این قضیه را عوض کنیم تا پرداخت ها از جیبمردم کمترشود.
 
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در خصوص خدمات بهداشتی به جانبازان و مصدومان شیمیایی در لایحه بودجه سال آینده اظهار داشت:در این مورد یکی از پیشنهادات ما در کمیسیون بهداشت و درمان این بود که دارو و درمان برای عزیزان ایثارگر رایگان شود.
 
دکتر خضری گفت:ما این پیشنهاد را از سوی کمیسیون ارائه خواهیم داد و اگر در کمیسیون تلفیق رای بیاورد در صحن علنی نیز قطعا رای خواهد آورد.
وی افزود:از صفر تا صد دارو و درمان این عزیزان باید رایگان شود چرا که همانطوری که مقام معظم رهبری فرمودند آنها بجز بیماری نباید رنج دیگری داشته باشند.
 
وی کمبود اعتبارات در حوزه سلامت را از مشکلات لایحه بودجه سال 94عنوان کرد و متذکر شد:بحث سلامت در لایحه بودجه سال آینده یک ردیفی دارد اما کافی نیست و ما انتظار داریم که دولت و مجلس با همکاری و همراهی خود در این راستا گام های بلندتری بردارند.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان تاکید کرد : این امر نشان دهنده این است که دولت و مجلس در راستای حل مشکلات ، مسائل ،رفاه ،دارو و درمان عزیزان جانباز که به گردن تک تک ما حق دارند و در واقع سرور و سالار ما هستند تلاش کرده است.
 
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی تاکید کرد:پیشنهاد رایگان شدن دارو و درمان مصدومان شیمیایی را به کمیسیون بهداشت و درمان ارائه کرده ام و انشاالله در این راستا بتوانیم موافقت دولت و مجلسی ها را جلب کنیم تا دغدغه مصدومان شیمیایی در این خصوص به حداقل برسد.
 
وی با اشاره به برگزار نشدن اولین همایش بین المللی مصدومان شیمیایی در روز 18 آذر اظهار داشت:این همایش به دلایل نامعلومی برگزار نشد اما قطعا در صورت برگزاری آن ، چالش های پیش روی مصدومان شیمیایی از لحاظ دارو و درمان مورد بحث و بررسی قرار می گرفت.
 
دکتر خضری در پایان تصریح کرد به عنوان نماینده دوشهری که بیشترین مصدومان شیمییایی را درکشور داراست از رئیس جمهور دولت تدبیر و امید می خواهم که هرچه زودتر در این مورد تدبیری اندیشیده شود تا دغدغه های مصدومان شیمیایی به گوش مسئولان برسد.
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید