بررسی کتاب ارزش گذاری تعرفه ها در گردهمایی سازمان های نظام پزشکی کل کشور


 
رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر با اشاره به انتقادات جامع پزشکان عمومی به طرح تحول سلامت گفت: بی‌شک پزشکان عمومی 70 الی 80 درصد بدنه جامعه پزشکی را تشکیل می‌دهند.
 
 
وی افزود: مشکلات دریافتی پزشکان عمومی موضوعی است که وزیر بهداشت، سازمان‌های نظام پزشکی و سایر مجموعه‌های تخصصی به راحتی می‌توانند در تحقق آن بکوشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: احقاق حقوق پزشکان عمومی باید در دستور کار وزارت بهداشت قرار بگیرد.
 
این نماینده مردم سردشت در مجلس در ادامه از جلسه امروز (پنچ‌نشنبه، 20 آذر) سازمان‌های نظام پزشکی کل کشور خبر داد و افزود: در این جلسه قرار است چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی کتاب ارزش‌گذاری تعرفه‌ها مورد بررسی مسئولان نظام پزشکی کل کشور قرار گیرد.
 
خضری با اشاره به پایلوت سه ماهه اجرای کتاب ارزش‌گذاری تعرفه‌ها اظهار داشت: مطمئنا کتاب ارزش‌گذاری تعرفه‌ها تغییراتی را به نفع جامعه پزشکان عمومی به خود خواهد دید.
 
وی درباره نقش پزشکان عمومی در حوزه سلامت بیان داشت: بهورزان در سطح روستا و پزشکان عمومی در سطح شهرها خط مقدم حوزه سلامت بوده و به اعتقاد بنده موفقیت وزارت بهداشت در گرو حمایت از جامعه پزشکان عمومی است.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: ماندگاری پزشکان عمومی در مناطق محروم موضوعی است که وزارت بهداشت باید به آن توجه بیشتری داشته و با حمایت خود از این قشر باعث دلگرمی آنها شود.
 
عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پزشکی گفت: کمبود درامد مهمترین علت رویگردانی پزشکان عمومی به سایر مشاغل بوده که نباید با توجه به سرمایه گذاری بر روی این پزشکان به فرصت سوزی تبدیل شود.
 
انتهای پیام/ 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید