ضرورت توجه به تجهیز خانه های بهداشت در طرح تحول سلامت/دولت گام دوم را با دقت بیشتری اجرایی کند


عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت توجه به تجهیز خانه‌های بهداشت در گام دوم طرح تحول سلامت، گفت: از 2300 خانه بهداشت در روستاها حدود 876 مرکز تعمیر شده و حدود 1100 مرکز نیز به تجهیزات مورد نیاز مجهز شده است اما متاسفانه برای برخی خانه‌های بهداشت کار اساسی صورت نگرفته است.
 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ با یادآوری اجرای سه گام از طرح تحول سلامت،‌ افزود: گام اول درمورد بسته‌های حمایتی در حوزه درمان، گام دوم در حوزه بهداشت و گام سوم نیز افزایش تعرفه‌ها با هدف جلوگیری از پدیده زیر میزی صورت گرفت.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: در گام اول بسته‌های درمان بسیار رضایت‌بخش بود و بیماران نیز از اجرای آن احساس رضایت داشتند زیرا به صورت چشمگیری هزینه‌های پرداخت از جیب بیماران کاهش پیدا کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری اجرای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت، تاکید کرد: امروزه 65 هزار روستا در کشور وجود دارد که بیش از 2300 خانه بهداشت در این مناطق شکل گرفته است؛ از این تعداد خانه بهداشت حدود 876 مرکز مورد تعمیر قرار گرفته و حدود 1100 مرکز نیز به تجهیزات مورد نیاز مجهز شده است اما متاسفانه برای برخی خانه‌های بهداشت کار اساسی صورت نگرفته است.

خضری با بیان اینکه برخی از خانه‌های بهداشت در کشور حدود 30 سال است که از زمان تاسیس آن می‌گذرد، یادآور شد: این خانه‌های بهداشت نیاز به ساخت مجدد، بهسازی یا مقاوم‌سازی دارند و به نظر می‌رسد اگر دولت گام دوم طرح تحول سلامت را بادقت پیش ببرد این معضل نیز رفع خواهد شد.

وی افزود: عمده مشکلات بهداشت در نقاط حاشیه‌ شهرها است که به طور عمده در خطر بیماری‌های واگیردار هستند لذا باید با دقت گام دوم طرح تحول سلامت اجرایی شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس نهم، با مثبت ارزیابی کردن اجرای گام سوم تحول سلامت یعنی افزایش تعرفه‌ها، ادامه داد: جلوگیری از پدیده زیرمیزی یکی از اهداف گام سوم این طرح است که جزو مطالبات جدی نمایندگان به شمار می‌رفت زیرا تعداد مشخصی از پزشکان جامعه پزشکی را بدنام می کردند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت:‌ امید است با اجرای این طرح شاهد اجرای صحیح قانون در کشور باشیم و همه بیمارستان‌ها اعم از خصوصی و دولتی پا را از کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات فراتر نگذارند./

پایان پیام 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید