خضری: افزایش بودجه حوزه سلامت به 15 هزار میلیارد تومان


عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم شورای اسلامی با اشاره به جهش قابل توجه بودجه در حوزه سلامت گفت: تنها در دولت یازدهم بودجه حوزه سلامت محقق شده است.
 
 
 
رسول خضری در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایسکانیوز تاکید کرد: در لایحه بودجه سال 94 اعتبار 4800 میلیارد تومانی به حوزه بهداشت و درمان اختصاص داده شده که از محل 10 درصد هدفمندی یارانه ها و قانون برنامه پنجم است.

به گفته ی این نماینده، قانون هدفمندی در سالهای 91 و 92 نیز این اعتبار را برای حوزه بهداشت مقرر کرده بود که هیچ اعتباری محقق نشد. اما در سال 93 خوشبختانه دولت یازدهم این اعتبار را تخصیص داد و در لایحه 94 نیز به همان مقدار اعتبار دیده شده است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس تاکید کرد: علاوه بر آن 2890 میلیارد تومان از محل ماده 47 مربوط به ارزش افزوده مالیات به حوزه بهداشت تعلق پیدا می کند. سرجمع آن بین 9 تا 10 هزار میلیارد تومان است که به کل حوزه بهداشت و درمان اضافه می شود. با این حساب مجموعه اعتبارات این حوزه حدود 15 هزار میلیارد تومان است که با این 10 هزار میلیارد تومان مشابه پارسال است.

خضری همچنین اظهار داشت: بودجه سال آینده نسبت به امسال افزایشی نداشته، اما تمایز آن با دوره های قبل، تحقق رقم اعلام شده در بودجه است. در سنوات گذشته و در 91 و 92 علیرغم مصوب شدن ریالی از هدفمندی یارانه ها دریافت نشد.

وی همچنین در خصوص افزایش تعداد بیمارستان های سراسر کشور گفت: 3500 تخت در سال آینده به حوزه بهداشت و درمان اضافه می شود. البته ما در مجموع 45 هزار تخت کم داریم که در بازه زمانی 10 تا 15 سال باید تامین شود.

خضری در پایان به اولویت های بودجه 94 اشاره کرد و گفت: اولویت اول لایحه بودجه 94، حوزه عمران است که 19 درصد رشد نسبت به پارسال داشته و دوم سلامت که مثل سال گذشته جهش خوبی داشت.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید