افزایش ضریب K و تاثیر آن در بیمه های تکمیلی از زبان عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت


 
عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به افزایش ضریب K و تاثیر آن در بحث بیمه‌های تکمیلی گفت: روز گذشته وزیر بهداشت و درمان و شورای عالی بیمه جلسه ای مشترکی را داشتند و این موضوع را بررسی کردند و ما در شورای عالی نظام پزشکی نیز 20 آذر جلسه ای را برای بررسی دقیق این موضوع گذاشتیم.
 
 
سول خضری، عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به افزایش ضریب K و تاثیر آن در بحث بیمه‌های تکمیلی به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان گفت: روز گذشته وزیر بهداشت و درمان و شورای عالی بیمه جلسه ای مشترکی را داشتند و این موضوع را بررسی کردند و ما در شورای عالی نظام پزشکی نیز 20 آذر جلسه ای را برای بررسی دقیق این موضوع گذاشتیم.

وی اظهار کرد: مشکلی که ما داریم این است که چون مشکل K ها بعد از 20 سال بازنگری شده است و بسیاری از مسایلش نیز جدید است و خدمت جدیدی نیز در بیمه‌ها آمده است پس بار سنگینی بر عهده سازمانهای بیمه‌گر گذاشته شده است.

وی ادامه داد: در سال 84 و 88وزارت بهداشت و درمان برای حل این موضوع خیز برداشت که قضیه تعرفه‌ها را واقعی ببیند و افزایش نسبی را بازنگری و به روز کند. متاسفانه در آن زمان موفق نشد و شرکتهای بیمه گر مخالفت کردند ولی امسال وزارت بهداشت با درایت این بحث را پیگیری کرده است تا ارزش واقعی خدمات دیده شود که این موضوع هم برای بحث بودجه های سنوات و هم رضایتمندی بخش درمان بسیار موثر است.

خضری تاکید کرد: ما معتقدیم باید بار اصلی بر دوش سازمانهای دیگر باشد و نه بر دوش مردم و به همین دلیل نیز این موضوع را وزارت بهداشت پیگیری کرده است.

وی بیان کرد: ما به شدت مخالف این هستیم که بار سنگین درمان بر دوش مردم باشد و در این زمینه سازمانهای بیمه گر مکلف هستند و باید به وظیفه اشان عمل کنند و حتی بحث پرداخت از جیب مردم در بحث بستری شهری از ده درصد به 6 درصد کاهش یافت و در بخش روستایی و حاشیه از 5 درصد به 3 درصد کاهش دادیم و همه اینها در راستای کاهش پرداخت از جیب مردم بود که به آنها فشار نیاید.

خضری تاکید کرد: متاسفانه بیمه‌ها در زمینه بحث بیمه تکمیلی به وظایفشان آنگونه که باید عمل نمی کنند و به قانون تمکین نمی کنند و مشکل ما با بیمه‌ها در بحث بیمه تکمیلی است و الا ما در بحث بیمه پایه مشکلی نداریم.

پایان پیام/

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید