دبیر کمسیون بهداشت مجلس: با کمک به حوزه ورزش 70درصد از بیماری ها را نخواهیم داشت


رسول خضری: اگر در حوزه ورزش یک ریال هزینه کنیم هفت تا ده برابر تاثیرات آن را در جامعه خواهیم دید.
 
 
رسول خضری دبیر کمیسیون بهداشت مجلس در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی برنا با اشاره به مکلف کردن نهادها و سازمان ها برای اختصاص یک درصد بودجه به حوزه ورزش گفت: به نظر من بهتر است که نهادها و سازمان ها برای کمک به حوزه ورزش و بهبود زیرساخت ها مکلف به دادن یک درصد بودجه به حوزه ورزش شوند.

وی در ادامه افزود: وزارت ورزش و جوانان در دو حوزه اصلی و تاثیر گذار در جامعه فعالیت دارد و اگر بخواهیم به فلسفه وجودی حوزه ورزش به دقت نگاه کنیم قطعا شاهد تاثیر آن در حوزه سلامت در کشور خواهیم بود.

وی در ادامه اضافه کرد: در صورت کمک به حوزه ورزش 70درصد از بیماری ها را نخواهیم داشت و اگر در حوزه ورزش یک ریال هزینه کنیم هفت تا ده برابر تاثیرات آن را در جامعه خواهیم دید.

وی در ادامه تاکید کرد: وزارت ورز ش و جوانان بخصوص حوزه جوانان مقفول واقع شده و باید از هم تفکیک شوند.

حضری ادامه داد: همانطور که وزیر محترم بهداشت طرح سلامت را کلید زد و مورد پذیرش همگان قرار گرفت همچنین توجه به ورزش و اختصاص این یک درصد بودجه به بحث ورزش باید در اولویت کار قرار گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر اختصاص یک درصد بودجه به حوزه ورزش به صورت قانون در بیاید ما نمایندگان مجلس به آن رای خواهیم داد چراکه نمایندگان خانه ملت در حوزه ورزش دغدغه بسیاری دارند.
 
 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید