اجرای طرح پزشک خانواده روستایی در آینده نزدیک/وجود 10میلیون حاشیه نشین


 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه قرار است طرح پزشک خانواده روستایی بزودی آغاز شود، گفت: طرح پزشک خانواده علاوه بر اینکه در استان های مازندران و فارس در حال اجراست قرار است بزودی در روستاهای کشور نیز اجرا شود.
 
 
 

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پانا، در خصوص کمبود پزشک خانواده روستایی اظهار داشت: طبق اعلام وزارت بهداشت تعداد 6 هزار پزشک در روستاها وجود دارد که در طرح پزشک خانواده مشغول می شوند.

وی با اشاره به برنامه وزارت بهداشت برای افزایش پزشک خانواده روستایی گفت: وزارت بهداشت برنامه هایی برای توزیع پزشکان خانواده در روستاها در دستور دارد که این برنامه ها در طرح تحول سلامت به کار گرفته می شود.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: از طرفی طرح سلامت در حاشیه شهرها در دستور کار حوزه سلامت قرار دارد که قرار است با اجرای این طرح برای هر خانواده یک پرونده سلامت تشکیل ‌شود.
 
وی با بیان اینکه آمار حاشیه نشینان شهرهای کشور رو به افزایش است، افزود: بیش از 10 میلیون حاشیه نشین در شهرهای کشور به ویژه کلانشهرها داریم که در طرح پزشک خانواده گنجانده می شوند.
 
این نماینده مجلس ادامه داد: طرح پزشک خانواده علاوه بر اینکه در استان های مازندران و فارس در حال اجراست قرار است بزودی در روستاهای کشور نیز اجرا شود.
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید