خضری خبر داد: بازگشت پالم در سکوت خبری به سفره خانواده ها


 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن تایید خبر استفاده دوباره از روغن پالم در محصولات لبنی گفت: در خیلی از محصولات لبنی خصوصا بستنی و ماست هنوز هم از روغن پالم استفاده می شود اما به طور قطع میتوانم بگویم هیچ پالمی در شیر نیست.
 
 
 

رسول خضری نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با اتاق پرس با اشاره به حساسیت وزیر بهداشت و مجلس در موضوع وجود روغن پالم در شیر تصریح کرد: در طول 3 ماهه گذشته 2 بار با مسئولان مربوطه جلسه داشتیم که استفاده دوباره از روغن پالم در محصولات لبنی مختلف به ویژه بستنی و ماست تایید شد.

وی افزود: علی رغم وجود اسید چرب اشباع شده در روغن پالم که باعث گرفتگی عروق قلبی و مغزی و بویژه ایجاد سرطان و سکته می شود متاسفانه از سال 82 واردات این روغن به کشور شروع شده و این در حالی است که موارد استفاده این روغن در صابون سازی و صنایع بوده و نه در مصارف خوراکی.

وی با تاکید بر اینکه سلامت مردم از نفع اقتصادی مهمتر است خاطر نشان کرد: مجلس مثل دفعه گذشته در این موضوع ورود پیدا کرده و با توجه به تحقیقات خوبی که مرکز پژوهشهای مجلس در این خصوص انجام داده واضح است که باید در مصارف خوراکی پالم تجدید نظر شده و مثل خیلی از کشور های دنیا استفاده آن در محصولات خوراکی ممنوع شود.

وی با اشاره به تاکید رهبری بر لزوم حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی یاد آور شد: کشور ما در حال حاضر روغن های سالمی مثل روغن ذرت و سویا را تولید میکند که به مراتب بسیار بهتر از استفاده از روغن پالم است در حالی که تولید کنندگان متاسفانه به دلیل ارزان قیمت بودن پالم با سلامتی مردم بازی می کنند که باید هر چه سریعتر جلوی این روند گرفته شود.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید