نماینده پیرانشهر وسردشت: «منطقه آزاد تجاری»درخواست مردم پیرانشهر از رئیس جمهوری است


 نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره سفر احتمالی "حسن روحانی" به استان آذربایجان غربی، ایجاد منطقه آزادتجاری در شهرستان پیرانشهر را درخواست مردم این شهرستان از رئیس جمهوری در جریان این سفر اعلام کرد.
 
 
"رسول خضری" امروز شنبه (1آذر) در گفت وگو با خبرنگار کردپرس ضمن اشاره به سفر هفته گذشته معاون اول رئیس جمهوری به مرز تمرچین پیرانشهر اظهار داشت: در سه دهه گذشته برای اولین بار است که معاون رئیس جمهوری به همراه دو وزیر به پیرانشهر سفر می کند، که هدف از این سفر زمینه سازی برای حضور رئیس جمهوری در این منطقه بود.
وی در ادامه از احتمال سفر رئیس جمهوری به استان آذربایجان غربی در دیماه امسال خبر داد و گفت: مردم پیرانشهر در این سفر از آقای رئیس جمهور خواستار قول ایجاد منطقه آزاد تجاری و یا منطقه ویژه اقتصادی هستند که آرزوی دیرینه این شهرستان است و این امر سبب تحول اقتصادی در این منطقه می شود.
خضری خاطر نشان کرد: نظر معاون رئیس جمهوری و هیئت همراه وی برای ایجاد منطقه آزادتجاری مثبت بود چرا که مرز تمرچین منظم ترین مرز ایران است که سالانه یک میلیون و دویست هزار نفر از پایانه مسافربری و روزانه هشتصد کامیون ترانزیت از این پایانه رفت و آمد می کنند.
نماینده پیرانشهر وسردشت، ایجاد منطقه آزاد تجاری در شهرستان پیرانشهر را سبب ایجاد اشتغالزایی، جبران عقب ماندگی این شهرستان و جهش شاخصهای توسعه آن دانست.
وی در خصوص وضعیت مرز کیله سردشت نیز گفت: تمامی کارهای رسمی شدن آن از سوی طرف ایرانی انجام گرفته است و طرف عراقی نیز در چند روز اخیر مشغول به انجام کارهای زیر ساختی این مرز شده است. 
 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید