خضری : مخالف هرگونه تولید سیگار در کشور هستیم


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بنده به شخصه مخالف هرگونه تولید سیگار در کشور هستم چراکه دخانیات می تواند ضرر و زیان جبران ناپذیری را متوجه حوزه سلامت کند.
 
 رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در واکنش به مجوزصادره وزارت صنایع و معادن به یکی ازشرکت های تولید سیگار در کشورو مغایرت این موضوع با اهداف حوزه سلامت اظهار داشت: پیش از این مورد باید به این نکته اشاره کنم که  در حال حاضر در احکام بودجه ای سال 94 مباحثی دائمی  و جدیدی در خصوص  عدم مصرف  دخانیات و قلیان تدوین شده است که منتظر تصویب ان درمجلس شورای اسلامی هستیم.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بنده به شخصه مخالف  هرگونه تولید سیگار در کشور هستم بیان داشت: هر ساله 6 هزار میلیارد تومان نتیجه ضرر و زیان مادی به حوزه سلامت با مصرف دخانیات  در کشور است که می طلبد وزارت بهداشت در این خصوص برنامه ای مدون و راهبردی را در دستور کار خود قرار دهد.

 

خضری در خصوص اینکه اگر قرار است در کشور تولید سیگار داشته باشیم باید صرف تولید داخلی شود تا از این طریق بتوانیم اشتغال زایی را هم مدنظر قرار دهیم تصریح کرد: این موضوع می تواند نظارت وزارت بهداشت را در این زمینه بیشتر کرده و روند تولید سیگار در کشور را از نظر کیفیت ، کنترل کند.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: باید کیفیت تولید سیگار را با درنظر گرفتن تولید این محصول در کشور رعایت کنیم .

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید