وزیر بهداشت با مدیریتی قوی، انقلابی در حوزه سلامت ایجاد می کند


 

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اقتداری که دارد و با توجه به هوشمندی و زکاوت و مدیریت قوی می تواند تحول و انقلابی در حوزه سلامت ایجاد کند.

 
 
'رسول خضری' ، درمورد برنامه های این کمیسیون اظهار داشت: از معاونت درمان، معاونت بهداشت وزیر دعوت کردیم که در خصوص گام اول، دوم و سوم مواردشان را مطرح کنند و هر سه تا موضوع در طول این مدت بررسی شده و گام سوم خداحافظی با زیرمیزی ها است.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مهمترین علت زیرمیزی را عدم بازنگری کتاب تعرفه ها عنوان کرد و گفت: عدم بازنگری کتاب تعرفه های کالیفرنیا از مواردی است که زیرمیزی را موجب می شود.

وی ادامه داد: کتاب تعرفه های پزشکی متعلق به 20 سال پیش بود؛ 1700 خدمت پزشکی اصلا بازنگری نشده بود و 300 خدمت هم جدیدا زیر سطح پوشش بیمه ای قرار گرفته است.

خضری تصریح کرد، سامانه تلفن گویای مردم برای ارائه شکایات کار بسیار ارزنده ای است که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی راه اندازی شده است.

دبیر کمیسیون بهداشت خاطرنشان کرد: به طور قطع نظارت وزارت بهداشت و مجلس در این قضیه و برخورد جدی و شدید با متخلفان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

به گفته وی 15 اردیبهشت گام اول طرح تحول سلامت برداشته شد و آغاز گام سوم در 15 آبان بسیار برکات خوبی برای مردم داشته است.

خضری یادآور شد: در واقع برای رضایتمندی هر چه بیشتر مردم باید گامهای بیشتری برداشته شود.

نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس نهم شورای اسلامی اساسنامه جمعیت هلال احمر را از دیگر موارد مطرح شده در کمیسیون بهداشت عنوان کرد و گفت: کلیات این اساسنامه تصویب و برای جزییاتش نیزکارگروهی تشکیل شد که انشاء الله بتوانیم این قضیه را به روز و کارآمدتر کنیم.

بحث آلودگی هوا مورد دیگری بود که خضری به آن اشاره کرد و گفت: از آنجا که آلودگی هوا منطقه ای نیست و مرز ندارد موضوع مهمی است و کلیات آن نیز توسط کمیسیون بهداشت به تصویب رسید.

دبیر کمیسیون بهداشت با بیان اینکه بحث ماده 5 قانون بیمه تامین اجتماعی کرگران ساختمانی بحث بسیار مهمی است، گفت: خوشبختانه کمیسیون خیلی خوب در این قضیه عمل کرد و یک سری مباحث درخصوص تامین نظر شورای نگهبان جهت اصلاح ماده بود که انجام شد. 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید