خضری خبر داد: تشکیل کمیته ای در مجلس برای پیگیری مشکلات دانشجویان پزشکی


 
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ از تشکیل کمیته 6 نفره از اعضای کمیسیون متبوعش با 3 نفر از اعضای کمیسیون آموزش مجلس برای پیگیری مشکلات آموزشی دانشجویان پزشکی خبر داد.
 
 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ از تشکیل کمیته مشترکی متشکل از برخی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات و بهداشت و درمان در خصوص پیگیری مشکلات و نحوه برگزاری امتحانات قطبی داروسازی و پزشکی دانشگاه آزاد و دانشجویان دندانپزشکی خارج از کشور خبر داد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی٬ با یادآوری برگزاری نشست‌هایی با مسئولان وزارت بهداشت و درمان با هدف رفع مشکلات دانشجویان پزشکی در خصوص نحوه برگزاری امتحاناتشان٬ افزود: طبق پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شد در خصوص تغییر و بازنگری در پذیرش دانشجویان پزشکی برای ترم بعد نمره مشترک برای تمامی دانشگاه ها اعلام شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نمره قطبی دانشگاه تهران برای پذیرش دانشجویان پزشکی ٬107 تبریز 96 و شیراز 90 است٬ تصریح کرد:‌ این نمرات باید برای تمامی واحدها یکسان باشد.

خضری با تاکید بر اینکه با توجه به برگزاری امتحانات به صورت قطبی 25 تا سوال به صورت ملی به تمام دانشگاه‌ها داده می‌شود٬ گفت: دانشجویان نباید پایین تر از حد مجاز نمره قطبی را کسب کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: هفته آینده جلسه ای با وزیر بهداشت برای پیگیری موضوع دانشجویان پزشکی خواهیم داشت./

پایان پیام

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید