با یادآوری گام سوم طرح نظام سلامت؛ هزینه های آزمایشگاهی و پاراکلینیکی کاهش می یابد


 
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از اختصاص بودجه 2 هزار میلیارد تومانی برای اجرای گام سوم طرح نظام سلامت خبر داد.
 
 
 رسول خضری با یادآوری ابلاغ کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات و آغاز گام سوم طرح تحول سلامت از نیمه آبان‌ماه،‌ افزود: طی 20 سال گذشته تغییری در کتاب تعرفه‌گذاری خدمات بازنگری صورت نگرفت درحالی که در این مدت 1700 خدمت جدید به این حوزه اضافه شده بود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد:‌ با توجه به اینکه تاکنون اراده‌ای برای بازنگری در تعرفه‌ها وجود نداشت لذا هر پزشک برای خود تعرفه‌ای تعیین و برخی‌ها نیز رو به سمت پدیده شوم زیرمیزی حرکت می‌کردند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از اینکه تاکنون بدون هیچ مبنا و اساسی تعرفه‌ها تعیین می‌شد، تصریح کرد:‌ صاحب‌نظرانی از سوی انجمن‌های علمی، سازمان نظام پزشکی، بیمه و وزارت بهداشت در تدوین این کتاب کمک کردند و دست به دست هم دادند تا علاوه بر بازنگری در 1700 خدمت، 300 خدمت جدید نیز زیر چتر حمایتی بیمه‌ها قرار ‌گیرند.

خضری یادآور شد: طی سال‌های 84 تا 88 قرار بود یک بازنگری در خدمات صورت گیرد اما بیمه‌ها زیر بار مسئولیت نمی‌رفتند زیرا معتقد بودند که این اقدام فشار زیادی را به بیمه‌ها تحمیل می‌کند اما خوشبختانه با تدبیر و جسارت وزیر بهداشت این اقدام صورت گرفت.

وی با بیان اینکه با ابلاغ کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات تعرفه‌ها شفاف‌سازی شده به گونه‌ای که دیگر راه برای تخلف باقی نمی‌گذارد، تاکید کرد: از سویی دیگر پرداخت از جیب مردم در شهرها از 10 درصد به 6 درصد کاهش می یابد و در حاشیه شهرها نیز از 5 درصد به 3 درصد می‌رسد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس نهم، ادامه داد:‌ برای اجرای گام سوم طرح تحول سلامت بودجه 2 هزار میلیارد تومانی در نظر گرفته شده تا این طرح به سرانجام برسد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت رضایتمندی پزشکان و پیراپزشکان را به دنبال خواهد داشت، گفت: در این طرح 25 درصد هزینه‌های آزمایشگاهی و پاراکلینیکی نیز کاهش می‌یابد.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید