مناطق محروم تشنه اعتبارات طرح تحول سلامت هستند


 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بیمار روستایی نباید برای هر مراجعه کوتاه مدت مجبور به عزیمت سمت شهرهای بزرگ شود
 
 
 

رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در گفت و گو با خبرنگار سرویس پارلمانی خبرگزاری طبنا در خصوص نظارت کمیسیون بهداشت بر هزینه کرد اعتبارات طرح تحول سلامت گفت : نظارت یکی از ابعاد مهم فعالیتی نمایندگان پس از تصویب قوانین است که قطعا با ابزارهای مدنظر بر آن صحه می گذارند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: با توجه به  اجرای سه گام طرح تحول سلامت، رسیدگی به مناطق محروم و شهرهای مرزی باید بیش از پیش مورد توجه وزارت بهداشت قرار گیرد تا منابع و اعتبارات به درستی در تمام کشور تخصیص داده شود.

خضری با بیان اینکه بیمار روستایی نباید برای هر مراجعه کوتاه مدت مجبور به عزیمت سمت شهرهای بزرگ شود اظهار داشت: راه حل مورد نظر در این راستا می تواند متوجه تجهیز بیمارستان های روستایی و تامین نیروهای انسانی متخصص و پیراپزشک باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بیشترین بیماران کشور از سمت مناطق محروم به سمت شهرهای بزرگ سوق داده می شوند تصریح کرد: نباید با تخصیص منابع نامتوازن در کشور و الخصوص روستا ا باعث مهاجرت های معکوس در کشور شد.

وی افزود: اگر بیماری مشاهده کند که خدمات درمانی منطقه مورد اقامت خود عادلانه و یا متناسب با جمعیت در نظر گرفته شده است  به هیچ وجه به سمت شهر های بزرگ حرکت نخواهد کرد چراکه این امر می تواند انگیزه های مهاجرت به شهر های بزرگ را کاهش دهد.

انتهای پیام

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید