خضری: واگذاری اختیار نظارت بر تعرفه ها از نظام پزشکی به قوه قضاییه منجر به موازی کاری خواهد شد


 
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ با بیان اینکه واگذاری اختیار نظارت بر تعرفه‌ها از نظام پزشکی به قوه قضاییه شدنی نیست،‌ گفت: این کار نوعی موازی کاری را در بین دستگاه‌ها ایجاد می‌کند.
 
 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره واگذاری اختیار نظارت بر تعرفه‌ها از نظام پزشکی به قوه قضاییه، افزود: بر خلاف برخی اظهارنظرها اصلا چنین طرحی در دستور کار کمیسیون بهداشت قرار نگرفته است و بعید به نظر می‌رسد در این خصوص بحث و بررسی صورت گیرد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس طرح تحول سلامت و ابلاغ کتاب جدید ارزش‌گذاری نسبی خدمات، نظارت بر عهده وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی، سازمان‌های بیمه و سازمان نظام پزشکی به عنوان بزرگترین تشکل صنفی تخصصی حوزه پزشکی خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: سازمان نظام پزشکی در مجموعه خود دارای دادستان، ‌هیات انتظامی و قسمت نظارت است و این سه بخش از سوی مجلس و وزارت بهداشت به رسمیت شناخته شده است و بعید به نظر می‌رسد تغییری در آن ایجاد شود.

خضری با تاکید بر اینکه بحث علوم پزشکی امری تخصصی‌ است و باید به متولیان امر واگذار شود، افزود: در صورت واگذاری اختیار نظارت بر تعرفه‌ها از نظام پزشکی به قوه قضاییه تا حدودی موازی کاری صورت می‌گیرد و این اقدام مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: به نظر می‌رسد اقدام برای واگذاری اختیار نظارت بر تعرفه‌ها از نظام پزشکی به قوه قضاییه شدنی نیست زیرا دستگاه‌های نظارتی حوزه سلامت می‌توانند بر این تعرفه‌ها نظارت کرده و در نهایت در موارد ضروری،‌ از سوی همین نهادهای نظارتی متخلفان به قوه قضاییه معرفی خواهند شد./

پایان پیام

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید