37 هزار میلیارد تومان به بودجه عمرانی کشور اختصاص یافت


نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در حالی 37 هزار میلیارد تومان به بودجه عمرانی کشور اختصاص یافت که 20 هزار میلیارد تومان صرف بودجه‌های متفرقه در کشور می‌شود.

 
 
 رسول خضری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به افزایش 3 درصدی بودجه عمرانی کشور اظهار کرد: دولت باید دقت نظر در لایحه بودجه را داشته باشد و براساس شاخص توسعه یافتگی استان ها و شهرستان‌ها، اقدام به اختصاص بودجه کند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه، 20 میلیارد تومان به حوزه سردشت و پیرانشهر اختصاص یافت و در این رابطه بودجه‌ریزی در مجلس شورای اسلامی باید کاملا عملیاتی بوده تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی مجبور به چانه‌زنی در مورد اختصاص بودجه نداشته باشند.

خضری تصریح کرد: متاسفانه در حالی 37 هزار میلیارد تومان به بودجه عمرانی کشور اختصاص یافت که 20 هزار میلیارد تومان صرف بودجه‌های متفرقه در کشور می شود بنابراین باید در لایحه بودجه دقت شده و براساس شاخص توسعه یافتگی اعتبارات لازم واگذار شود.

وی گفت: باید بودجه اختصاص یافته عمرانی، براساس نیازسنجی هزینه شده و در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته به کار گرفته شود و در این رابطه سفر اخیر نوبخت معاون رئیس جمهور به استان به منظور لزوم تخصیص 80 درصدی بودجه ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه انجام گرفت. 

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این بودجه باید برای استفاده از پروژه‌های عمرانی تا پایان تابستان سال آینده استفاده شود چون لایحه بودجه امسال به موقع به مجلس آمد.

خضری با تاکید بر اینکه بودجه اختصاصی به آذربایجان‌غربی باید به صورت جهشی باشد بیان کرد: برای بهره‌مندی مناطق روستایی استان به ویژه پیرانشهر و سردشت و رفع محرومیت آذربایجان‌غربی با وجود ثروت بسیار، باید به این استان بودجه متفاوت از سایر استان‌ها اختصاص یابد چون آذربایجان‌غربی در شاخص توسعه یافتگی رتبه 27 کشور را داشته و از لحاظ رشد اقتصادی یا بهداشتی وضعیت نامطلوبی دارد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: بی‌شک با تزریق بودجه مناسب توسط دولت، توسعه اقتصادی و اشتغال زایی در استان 10 برابر می شود چون آذربایجان غربی از استعدادها و ظرفیت های بسیاری در این زمینه برخوردار بوده و باید از حالت بالاقوه به حالت بالافعل درآید.

انتهای پیام/ ب

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید