نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس:نیلی احمد آبادی یکی از چهره های شناخته شده علمی است


 
نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، «محمود نیلی احمدآبادی» وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری را یکی از چهره های شناخته شده علمی در کشور دانست و گفت: به این وزیر پیشنهادی به دلیل سوابق درخشان علمی رای اعتماد می دهم.
 
 
 «رسول خضری» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: نیلی احمدآبادی استاد تمام در رشته مهندسی متالوژی است و یکی از چهره های شناخته شده علمی در کشور است.

وی با تاکید بر این که نیلی احمد آبادی می تواند در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موفق باشد، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا به نیلی احمد آبادی رای اعتماد دهند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری چهارشنبه گذشته (30 مهرماه ) در نامه ای به «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی، محمود نیلی احمد آبادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری را برای اخذ رای به مجلس معرفی کرد.

جلسه رای اعتماد نیلی احمد آبادی روز چهارشنبه هفته جاری برگزار می شود.

نیلی احمد آبادی سومین وزیر پیشنهادی دولت تدبیر و امید به مجلس نهم است. رییس جمهوری نخستین بار جعفر میلی منفرد را به مجلس معرفی کرد که مجلسی ها به او رای اعتماد ندادند.

سپس جعفر توفیقی به عنوان سرپرست وزارت علوم تعیین شد و سرانجام رییس جمهوری رضا فرجی دانا را برای کسب رای اعتماد به مجلس معرفی کرد.

فرجی دانا پس از حدود 9 ماه به دلیل انتقاد مجلس به انتصابات وی و نیز موضوع بورسیه ها استیضاح شد. پس از استیضاح فرجی دانا، رییس جمهوری محمد علی نجفی مشاور خود را که وی نیز به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در ابتدای دولت یازدهم نتوانسته بود، از مجلس نهم رای اعتماد بگیرد، به عنوان سرپرست این وزارتخانه معرفی شد.

سرانجام رییس جمهوری هفته گذشته محمود نیلی احمد آبادی را به مجلس معرفی کرد.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید