کاهش پدیده زیرمیزی پزشکان در دستور کار/ رفع دغدغه پرستاران


 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به کاهش پدیده شوم زیرمیزی پزشکان در پی اجرای مرحل سوم طرح تحول سلامت گفت: کاهش و قطع این پدیده در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد که با اجرای طرح تحول سلامت به وقوع می پیوندد.
 
 
 
رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پانا، اظهار داشت: قطعا در این شکی نیست که پدیده شوم زیرمیزی پزشکان با اجرای صحیح طرح تحول نظام سلامت کاهش پیدا می کند اما آنچه که مهم بوده و خواسته ما از وزارت بهداشت است، قطع کامل زیرمیزی پزشکان است تا دیگر شاهد این پدیده در میان برخی پزشکان نباشیم.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به کتاب ارزش گذاری نسبی تعرفه گذاری تدوین وزارت بهداشت گفت: کتابی که پیش از این داشتیم متعلق به 20 سال قبل بود که دولت هر بار که می خواست بازنگری کند با مخالفت بیمه ها روبرو می شد تا اینکه در سال جاری و در پی اجرای طرح تحول نظام سلامت این کتاب نوشته شد.
وی با بیان اینکه کتاب ارزش نسبی خدمات بهداشتی و درمانی گام مثبتی در جهت رفع دغدغه درباره پدیده زیرمیزی پزشکان است، خاطرنشان کرد: اجرای صحیح این کتاب در طرح تحول نظام سلامت موجب می شود تا هیچ پول اضافه ای در جیب عده ای از پزشکان نرود، در واقع کتاب جدید ارزش نسبی خدمات باعث شده پزشکان، پیراپزشکان و مجموعه پزشکی برای اساس تعرفه واقعی خود خدمات ارائه کنند.
خضری با اشاره به نگرانی پرستاران از ابلاغ کتاب مذکور نیز گفت: اعتراضات انجمن پرستاری نسبت به کتاب جدید ارزش نسبی خدمات جای بحث دارد و جامعه پرستاری نباید نگران باشند چرا که اجرای این کتاب رفع نواقص در مشکلات حوزه پرستاری می شود.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید